Economist - locatia Jilava

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile mateco Romania active.

Vezi toate job-urile Economist - locatia Jilava active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: mateco Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ilfov
  • Actualizat la: 22.11.2018

    Industrial Access, sub noul sau brand mateco, este cea mai mare si dinamica companie de inchiriere de utilaje pentru acces si lucru la inaltime din Romania. mateco Romania face parte (din 2016) din grupul international mateco, controlat de TVH Belgia, aflat intr-o continua expansiune, fiind prezent pe piata de inchirieri de echipamente din Europa, America Latina si Asia(cu o flota de pestede echipamente).

    Cerinte

    -Absolvent/a studii superioare – profil economic, specialitatea contabilitate şi informatica de gestiune sau Finante- banci;
    -Minim 3 ani experienţă profesională de specialitate,
    -Cunoştinţe aprofundate de contabilitate
    -Cunoasterea legislatiei in vigoare care reglementeaza activitatea financiar-contabila;
    -Cunostinte limbi straine: engleza: scris, vorbit
    -Cunostinte MS Office (Word, Excel, Power Point), programe de contabilitate (ERP, Charisma constituie un avantaj).
    -Capacitate de înţelegere şi aplicare în practică a reglementărilor şi legislaţiei financiar-contabile şi de fiscalitate;

    Responsabilitati

     Inregistrarea facturilor interne/externe de achizitii materiale consumabile, materii prime, marfuri, obiecte de inventar;
     Inregistrarea facturilor interne de servicii diverse
     Inregistrarea intrarilor si iesirilor de stocuri (bonuri de consum, prin vanzari, dare in folosinta, transferuri sau casari, dupa caz);
     Verifica evidenta analitica, cantitativ-valorica a obiectelor de inventar, pe fiecare utilizator in parte;
     Validarea balantei analitice de stocuri pe gestiuni si pe categorii de stocuri si se asigura de concordanta cu soldurile conturilor analitice corespunzatoare (302, 303, 371, 322)
     Tine evidenta analitica a furnizorilor de stocuri, asigurand reconcilierea periodica a soldurilor pentru fiecare furnizor;
     Tine evidenta analitica a avansurilor de materiale, pe furnizori si urmareste stingerea corecta a acestora;
     Asigura relatia cu institutiile bancare in ceea ce priveste activitatea de Retail (Credit Europe Bank), administrarea platformei on-line
     Opereaza la zi tranzactiile derulate prin conturile bancare deschise de societate, in lei, privind activitatea de Retail
     Verificarea zilnica a registrului de casa aferent punctelor de lucru Retail .
     Verificare zilnica a tranzactiilor pe fiecare punct de lucru, conform procedurii agreate Smart- Charisma
     Verificare lunara a conturilor 5125 (incasari neconfirmate in banca), 462 (garantii Retail nerestituite)
     Asigura clarificarea sumelor incasate fara corespondent si emite facturi fiscale/ proforme , dupa situatie.
     Inregistreaza deconturile de cheltuieli si ordinele de deplasare depuse de angajatii societatii conform procedurii interne si monografiilor contabile;
     Intocmirea de rapoarte periodice, elaborarea de analize si rapoarte financiare, declaraţii,

    - Persoana responsabila,organizata, motivata si serioasa, comunicativa, cu spirit de echipa, disciplinata
    - Orientare catre obtinere de rezultate, cu initiativa
    - Abilitati de comunicare;
    - Rezistenta la efort si stres;
    - Corectitudine si loialitate fata de societate, adaptabilitate si flexibilitate;

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    Vezi job-uri similare (30)