Economist, Locatie: Timisoara

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SalesConsulting active.

Vezi toate job-urile Economist, Locatie: Timisoara active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: SalesConsulting
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 18.12.2018

    Sales Consulting activates on the HR market since 1998, having a national coverage in several areas of expertise: recruiting and selection assessment center HR market mapping/due diligence projects, personnel leasing, payroll.

    Sales Consulting has 2 fully operational branches: Cluj-Napoca (also the head-office) and Bucharest.
    We are developing various projects (Recruitment, Training and Consultancy) in some of the most varied type of industries:
    - AUTOMOTIVE/PRODUCTION/ENGINEERING (Specialists and Middle & Top Management positions)
    - OUTSOURCING (BPO/SSC/CC)
    - IT & C (C++, C#, .NET, Java, Linux etc)
    - FMCG (sales & purchasing positions; all levels)
    - PHARMA (all levels)

    Cerinte

    • Experienta de minim 2 ani pe un rol asemanator (reprezinta un avantaj intr-o companie multinationala)
    • Studii universitare in contabilitate si economie
    • Cunostinte avansate de limba engleza
    • Bune cunostinte de lucru in Excel (pivot, vlook-up) si intr-un ERP
    • Experienta in pregatirea declaratiilor fiscale lunare
    • Experienta in lucrul cu facturi de servicii de transport din tara si afara tarii

    Responsabilitati

    • Verificarea si inregistrarea, conform procedurilor interne si reglementarilor legale, achizitiilor de servicii si bunuri nestocate de la furnizori interni si externi, pentru urmatoarele regiuni de vanzari: Germania, Franta, UK, Polonia
    • Verificarea si inregistrarea conform procedurilor interne si reglementarilor legale, achizitiilor de servicii facturate de firmele din grupul Frigoglass ( ICO)
    • Intocmirea si depunerea corecta si la termen a declaratiilor de TVA / Vies lunare/trimestriale, a jurnalelor de TVA pentru vanzari si cumparari si a declaratiilor Intrastat aferente codurilor de TVA din Germania, UK, Franta, Polonia
    • Efectuarea la termen a platii TVA-lui
    • Reevaluarea lunara a conturilor contabile in programul informatic
    • Verificarea existentei contractelor cu furnizorii de servicii pentru care se inregistreaza facturi si reconcilierea periodica cu acestia
    • Participarea la inventarierea patrimoniului firmei

    Clientul nostru face parte din industria producatorilor de băuturilor răcoritoare din întreaga lume, fiind lider global al pieţei de echipamente frigorifice comerciale şi principalul furnizor de ambalaje din sticlă al pieţei din Africa de vest.

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (80)