Front End Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Vodafone Romania active.

Vezi toate job-urile Front End Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Vodafone Romania
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.04.2019
    Remote work: On-site

    Responsabilitati principale:

    • Lucrul ca parte a unei echipe care dezvoltă aplicații și servicii folosind metode de dezvoltare Agile;
    • Participarea la un proces de dezvoltare agilă cu lansari iterative;
    • Construirea interfetelor expuse clientilor;
    • Scrierea de cod reutilizabil, verificabil și eficient;
    • Proiectarea și implementarea de aplicații cu latență redusă, cu disponibilitate si performante înalte;
    • Implementarea securității și a protecției datelor;
    • Integrarea soluțiilor de stocare a datelor (necesita cunostinte de avansate de baze de date);
    • Dezvoltarea de functionalitati de autentificare a utilizatorilor și autorizarea între mai multe sisteme, servere și medii;
    • Integrarea mai multor surse de date și baze de date într-un singur sistem;
    • Ințelegerea și aplicarea principiilor fundamentale de proiectare în spatele unei aplicații scalabile;
    • Ințelegerea și aplicarea diferențelor dintre mai multe platforme de livrare, cum ar fi cele mobile și desktop, și optimizarea producției pentru a se potrivi cu platforma specifică;
    • Ințelegerea în profunzime a instrumentelor de versionare de cod, cum ar fi Git;
    • Abilități analitice puternice și atitudine de rezolvare a problemelor;
    • Atenție la detalii pentru a identifica rapid problemele software care ar putea avea impact asupra afacerilor;
    •  Confortabil cu lucrul atat cu infrastructuri găzduite intern, dar și cu soluții bazate in cloud.
    • Monitorizarea și remedierea problemelor de producție
    • Participarea activa la rezolvarea problemelor de interoperabilitate între aplicații.

    Competente, cunostinte si experienta:

    • Experienta anterioara de React.js;
    • Experienta anterioara de Node.js;
    • Experienta concreta de lucru cu HTML5, CSS3 si AJAX;
    • Php (cunostinte de Drupal necesare);
    • Experienta in lucrul cu servicii REST;
    • Cunostinte de baze de date (MariaDB/MySQL; SQL).

    Educatie, Certificari tehnice / profesionale necesare:

    • Obligatorii:
      • Educatie superioara (studii universitare tehnice)
    • Optional:
      • Certificari tehnice

    Expertiza profesionala

    • Obligatorie:
      • Minim 3 ani de experienta in livrare de proiecte
      • Experienta dovedita in livrarea de platforme web si mobile
      • Cunostinte solide ale metodologiei Agile
      • Spirit de echipa; abilitati solide de comunicarea pentru colaborarea cu diferiti parteneri de lucru
      • Bune abilitati de management al timpului
    • Optionale:
      • 5 ani de experienta in livrare de proiecte
      • Cunostinte solide de procese si unelte DevOps.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (524)