Senior Accountant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Expert Recruiting SRL active.

Vezi toate job-urile Senior Accountant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Expert Recruiting SRL
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.06.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Cerinte:
    • cunostinte solide de fiscalitate, inclusiv particularitatile schimburilor intracomunitare;
    • disponibilitate de perfectionare continua, prin intermediul facilitatilor puse la dispozitie de
    angajator;
    • persoana organizata, implicata, ce respecta termenele limita si isi indeplineste sarcinile la
    timp;
    • limba engleza, de preferat;
    • disponibilitate program prelungit - cand este cazul (ore suplimentare remunerate);
    • cunostinte PC - Microsoft Office;
    • cunoasterea programului de contabilitate Saga constituie un avantaj, la fel si experienta
    anterioara intr-o firma de contabilitate.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    • verificarea si corectarea inregistrarilor contabile efectuate de contabilul junior (facturi, chitante, bonuri fiscale, extrase de cont, etc.);
    • intocmirea si verificarea in amanunt a balantei lunare pentru societatile client, inclusiv a
    soldurilor la clienti si furnizori;
    • intocmirea si depunerea on-line a declaratiilor fiscale;
    • transmiterea ordinelor de plata catre buget societatilor client;
    • verificarea periodica a fiselor sintetice;
    • mentinerea relatiei cu clientii alocati prin intermediul telefonului/e-mailului sau direct in cadrul unor intrevederi.

    Alte informatii

    Beneficii:
    • salariu avantajos, stabilit in functie de experienta; (negocierea incepe de la 3500 ron)
    • posibilitatea de a alege ora de incepere a programului in intervalul 08.00 – 10.00;
    • tichete de masa, tichete cadou si alte beneficii pe parcursul colaborarii.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (96)