Tehnician laborator calitate

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Heraeus Electronics active.

Vezi toate job-urile Tehnician laborator calitate active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Chimie - Petrochimie active pe Hipo.ro

Angajator: Heraeus Electronics
Domeniu:
  • Chimie - Petrochimie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 14.11.2018
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    • Studii medii
    • Cunostinte medii de operare PC
    • Cunostinte SAP ( avantaj )
    • Persoana organizata, responsabila, metodica si atenta la detalii;
    • Bune abilitati de comunicare
    • Spirit de echipa

    Responsabilitati

    • Analiza compozitiei chimice a aliajului
    • Analiza compozitiei chimice a pulberilor
    • Analiza dimensionala (granulometrie) si a formei (sfericitatii) particulelor
    • Analiza continutului de oxigen in pulberi
    • Documentarea si inregistrarea rezultatelor conform planului de control
    • Inregistrarea rezultatelor in SAP si documentarea deciziei de utilizare
    • Retestarea pulberilor conform cu planul de control
    • Responsabil pentru utilizarea si intretinerea corespunzatoare a echipamentelor
    • Responsabil pentru respectarea standardelor 5S la locul de munca (ordine, curatenie, etc)

    Alte informatii

    Beneficii :
    • Pachet salarial motivant
    • Bonus de sarbatori/ al 13-lea salar
    • Ore suplimentare 200%
    • Bonuri de masa ( 15 RON )
    • Asigurare privata de sanatate
    • Transport asigurat
    • Mediu de lucru placut intr-o companie multinationala

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Otopeni, Ploiesti,

    BUCURESTI, Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (20)