Responsabil magazie/gestiune

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Heraeus Electronics active.

Vezi toate job-urile Responsabil magazie/gestiune active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Heraeus Electronics
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 14.11.2018
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    • Engleza la nivel mediu / Germana constituie avantaj
    • Operare motostivuitor electric ( diferite modele )
    • Persoana dinamica, proactiva
    • Simt ridicat de responsabilitate si independenta
    • Min. 3 ani experienta pe o pozitie similara
    • Bune/ Foarte bune cunostinte de SAP

    Responsabilitati

    • Organizeaza si supervizeaza activitatea de gestiune a materiilor prime si auxiliare in Depozit
    • Proceseaza in sistemul de gestiune SAP a intrarilor si iesirilor de materie prima, completeaza fisele de magazie, documentele de predare-primire, alte documente specifice.
    • Realizeaza receptia bunurilor daca acestea corespund calitativ si cantitativ cu datele inscrise in documentele de insotire
    • Semneaza documentele de insotire (factura fiscala, aviz de insotire a marfurilor, etc.) pentru primirea marfii
    • Manipuleaza si aranjaza bunurile in Depozit
    • Verifica si monitorizeaza permanent stocurile de materii prime si auxiliare din aria de desfasurare a activitatii
    • Pregateste depozitul pentru inventar
    • Efectueaza inventarieri periodice si participa la inventarierea anuala a bunurilor din Depozit

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Salariu motivant corelat cu experienta si aptitudinile/performantele
    • Bonusuri si tichete de masa
    • Traininguri
    • Mediu de lucru placut intr-o companie multinationala
    • Transport

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (16)