Note taker

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Ipsos active.

Vezi toate job-urile Note taker active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Educatie - Training active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internship active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Ipsos
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Internship
  • Marketing
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.01.2019

    La Ipsos, suntem pasionati si curiosi in privinta oamenilor, pietelor si societatii. Oferim informatii si analize care fac mai usor de inteles si de strabatut lumea noastra complexa si ii inspira pe clientii nostri sa ia decizii inteligente.

    Realizam cercetari online si offline pentru companii locale si multinationale, pentru ONG-uri si organizatii publice.

    Suntem convinsi ca munca noastra este importanta, caci asigura securitate, simplitate, viteza si substanta, aplicate in tot ceea ce facem. Suntem parte a unei echipe de cercetatori activi si entuziasti.

    Sustinand o cultura a colaborarii si curiozitatii, atragem oameni de cea mai buna calitate, care au abilitatea si dorinta de a influenta si remodela viitorul.

    Cerinte

    Profilul candidatului ideal

    Sa posede cunostinte si abilitati de Word si Excel (nivel mediu);
    Sa scrie corect gramatical si sa poata reda intocmai informatiile discutate;
    Atentie la detalii – sa poata nota si informatii legate de reactiile non verbale ale respondentilor;
    Capabil sa se concentreze la discutii de 3-4 ore, cu mai multi participanti si sa poata extrage idei principale (capacitate de sinteza);
    Flexibil si disponibil in partea a doua a zilei (uneori pana la ora 22:00);
    Bine organizat;
    Studii medii sau superioare;

    Responsabilitati

    Maxim 4 ore pe zi, doar in perioada grupurilor de discutie;
    Participa la etapa de pregatire a proiectului, pentru a intelege obiectivele acestuia ;
    Sintetizeaza in timp real continutul discutiilor desfasurate, folosind un format dat;
    Transmite catre responsabilul de proiect notitele preluate, in maxim 24 ore de la desfasurarea discutiei;

    Alte informatii

    Avantaje job

    Expunere la diverse teme de discutie;
    Flexibilitate ;
    Integrare intr-un mediu creativ si dinamic;

    Oferim

    Laptop pentru preluarea notitelor;