Consultant IT Soluţii Distribuţie (GIS)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile E.ON Romania active.

Vezi toate job-urile Consultant IT Soluţii Distribuţie (GIS) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: E.ON Romania
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 23.10.2018
    Scurta descriere a companiei

    WE has no limits

    E.ON este mai mult decât oportunitatea de a adăuga în CV-ul personal un angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea înainte, şi mai ales – faptul că te poti baza pe ei.

    Cerinte

    •Structuri de date GIS, hartă digitală, sisteme şi cadre de referinţă, standarde OGC, proiecţii cartografice, georeferenţiere în contextul localizării, straturi tematice vectoriale/raster, Abstractizarea obiectelor din lumea reală şi încadrarea acestora pe structuri de date;
    •Aplicaţii GIS;
    •Structuri de date, Interogări SQL, principii RDBMS;
    •Programare OOP;
    •Servicii web;
    •API;
    •HTML, CSS, XML;
    •IT Networking (porturi, tipuri de comunicare etc.).

    Responsabilitati

    •Participă la implementarea soluţiilor prin activităţi supervizate de manager/ consultant/ consultant senior;
    •Configurează sistemele din aria de responsabilitate;
    •Realizează sau participă la realizarea modificărilor de sistem (CR-uri);
    •Testează modificările executate în sistem;
    •Întocmeşte documentaţie (manuale) pentru utilizatori;
    •Instruieşte utilizatorii şi asigură mediul necesar instruirii;
    •Rezolvă sau participă la rezolvarea disfuncţionalităţilor (incidentelor) şi comenzilor (ordere) din sistemele din aria de responsabilitate;
    •Oferă informaţii/consultanţă clienţilor;
    •Întocmeşte şi întreţine documentaţia specifică incidentelor, CR-urilor şi de proiect;
    •Participă la dezvoltarea produselor conform planurilor strategice ale companiei şi ale departamentului.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Iasi,