Dezvoltator Java Web și C/C++

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile certSIGN active.

Vezi toate job-urile Dezvoltator Java Web și C/C++ active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: certSIGN
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.11.2018

    certSIGN este o companie specializată în dezvoltarea și implementarea de aplicații software pentru securitatea informațiilor, precum și în furnizarea de servicii dedicate protecției sistemelor informatice.

    Cerinte

    Cerințe generale:

    • Studii superioare tehnice în domeniul informatic
    • Experiență de minim 1 an în:
    - Analiză, proiectare și dezvoltare aplicații software
    - Dezvoltarea de aplicații C/C++ pentru LINUX și WINDOWS
    • Sisteme de operare: LINUX și WINDOWS XP/7/8/10
    • Cunoștințe de limba engleză.

    Cerinte specifice:

    • Cunoștințe foarte bune de Java si Java EE
    • Cunoașterea foarte bună a tehnologiilor web
    • Cunoștințe foarte bune de JavaScript
    • Cunoștințe avansate de C si C++
    • Cunoaşterea limbajului C# și a platformei .NET
    • Cunoașterea limbajului SQL
    • Cunoașterea în detaliu a arhitecturii three-tier
    • Cunoașterea arhitecturii MVC
    • Cunoașterea în detaliu a limbajului HTML
    • Cunoștințe XML, XSLT
    • Experință cu CI (Jenkins), Jira, gif/svn, Docker
    • Abilități de analiză și proiectare produse software;
    • Cunoștințe UML
    • Cunoștințe avansate structuri de date și algoritmi
    • Cunoștințe programare sub sistemul de operare Linux
    • Abilități de comunicare orală și în scris
    • Aptitudini de lucru în echipă.
    • Cunoștințe de limba engleză nivel mediu.

    Constituie avantaj:

    • Cunoștințe de criptografie si PKI
    • Cunoașterea standardelor MIME, S/MIME, PKCS
    • Dezvoltare Java Applet.

    Responsabilitati

    Responsabilităţi:

    • Dezvoltarea de aplicatii web folosind tehnologii:
    - AngularJS/GWT/JavaApplet
    - J2EE/Hibernate/Spring/Struts/SQL
    • Dezvoltarea de aplicații în C/C++, Linux/Windows
    • Implicarea în fazele de proiectare și dezvoltare ale produsului software
    • Implicarea în faza de analiză, proiectare și dezvoltare a bazelor de date necesare aplicațiilor dezvoltate
    • Testarea la nivel de modul software a aplicațiilor dezvoltate.

    Hybrid

    Remote

    Remote

    Vezi job-uri similare (238)