Analist Performanta aerodinamica

Angajator: Groupe Renault Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.12.2018
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Studii superioare tehnice (AR/TCM);
    - Cunostinte de termodinamica, aerodinamica, mecanica fluidelor si fizica generala;
    - Cunostinte generale in domeniul auto;
    - Cunostinte de operare MS Office, cu prioritate PowerPoint si Excel;
    - Capacitate de analiza si sinteza, reactivitate, autonomie, precizie, gandire flexibila si adaptabila;
    - Competente de comunicare si de prezentare;
    - Competente lingvistice de engleza nivel avansat;
    - Permis de conducere auto, minim categoria B.

    Reprezinta avantaj:

    - Cunostinte de simulare numerica si testare;
    - Competente lingvistice de franceza;
    - Experienta de management;

    Responsabilitati

    - Contribuie alaturi de Project Manager la dezvoltarea produsului prin atingerea obiectivelor in fiecare faza de proiect;
    - Analizeaza datele tehnice necesare calculului de confort termic si termica motor/vehicul;
    - Analizeaza datele de test si calcul;
    - Organizeaza planul de validare prestatie confort termic si termica motor/vehicul ;
    - Valideaza performanta unei aplicatii in functie de procedura standard sau reglementari;
    - Sintetizeaza si raporteaza catre departamentele interne de control.