Inginer vanzari - Constructii - Bucuresti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Talent Stream active.

Vezi toate job-urile Inginer vanzari - Constructii - Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Talent Stream
Domeniu:
  • Constructii
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Timisoara
  • Actualizat la: 26.06.2019

    Talent Stream is looking to join forces and place candidates who:
    - Have minimum three (3) years worth of experience
    - Throughout their career, have achieved excellent results they are proud of
    - Are looking for the right organization where they can make a long-lasting, positive contribution

    Modern recruitment requires a higher degree of professionalism and client service standards which exceed the ones practiced today on the Romanian market.

    Cerinte

    • Studii superioare in domeniul tehnic/ constructiilor;
    • Experienta pe un post similar – avantaj pe hidroizolatie, termoizolatii;
    • Bune abilitati de utilizare a PC-ului (WinDev, Word, Excel, Outlook,Autocad, CorelDraw);
    • Cunoasterea limbii engleze;
    • Experienta in vanzare pe segmentul B2B;
    • Bune abilitati comerciale;
    • Bune capacitati de comunicare orala si scrisa;
    • Persoana organizata si proactiva;
    • Autonomie si spirit de initiativa;
    • Permis de conducere cat. B.

    Responsabilitati

    • Prezentarea si promovarea pe piata a solutiilor si produselor comercializate in domeniul hidroizolatiei B2B (firme de constructii, firme de proiectare, distribuitor de materiale de constructii etc.);
    • Dezvoltarea portofoliului de clienti autohtoni si straini;
    • Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial si anual;
    • Participa la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarea acestora;
    • Transmite informatiilor referitoare la concurenta si la evolutia pietei superiorului ierarhic;
    • Participa la manifestari expozitionale si la programele de formare profesionala;
    • Cuunoasterea ofertei proprii de produse si a concurentilor acestuia;
    • Aplica politica comerciala a firmei;
    • Pastarea evidentei exacte a cererilor de oferta primite, a ofertelor intocmite si comenzilor primite;
    • Stabilirea si participarea la intalnirile cu clientii si/sau cu furnizorii;
    • Intocmirea documentatiei premergatoare intalnirilor;
    • Urmarirea facturarii comenzilor in raport cu nivelul de preturi stabilit;
    • Urmarerea incasarii contravalorii facturilor emise;
    • Participa activa la planificarea si implementarea strategiei de vanzari;
    • Urmarirea derularii si finalizarii contractelor;
    • Este direct raspunzator de ofertele pe care le intocmeste;
    • Participa la inventarierea marfurilor.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (246)