MARKETING MANAGER

Angajator: INTACT Media Group
Domeniu:
  • Management Trainee
  • Marketing
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.10.2018

    Cea mai importantă platformă multimedia din România cu capital integral autohton. Din 1991, anul apariţiei Tipografiei Intact şi până în prezent, am evoluat la statutul de platformă media 360°, dezvoltând un portofoliu solid de mărci în televiziune, presa scrisă, radio, operatiuni digitale si alte servicii complementare.
    INTACT Media înseamna o echipă de profesionişti şi este renumit pentru oportunităţile de creştere şi dezvoltare profesională pe care le oferă.

    Cerinte

    Studii superioare (preferabil Marketing, Comunicare);
    Minimum 3 ani experienta pe un post similar (domeniul teleshopping constituie un avantaj);
    Cunostinte avansate de limba engleza;
    Abilitati excelente de comunicare si de lucru in echipa;
    Creativitate, initiativa si dinamism;
    Abilitati de planificare si coordonare.

    Responsabilitati

    Realizarea planului si a bugetului de marketing anual;
    Definirea liniilor strategice a brandurilor din portofoliul Aloshop;
    Organizarea, urmarirea si evaluarea campaniilor de promovare a noilor branduri;
    Identificarea de noi spatii si oportunitati de promovare (TV si nu numai);
    Sustinerea implementarii campaniilor de marketing pentru TV (intocmirea brief-urilor pentru editarea materialelor video; selectarea persoanelor care vor aparea in materialele video; participarea la filmarile realizate in cadrul proiectului etc.);
    Mentinerea relatiilor de business cu actualii furnizori de spatii de promovare;
    Monitorizarea si evaluarea rezultatelor campaniilor de marketing, in scopul maximizarii vanzarilor si optimizarii costurilor;
    Propunerea de produse adecvate pentru largirea portofoliului;
    Analizarea pozitiei pe piata a brandului/brandurilor AloShop, a tendintelor, a conditiilor din piata si a competitorilor, implementand strategii de imbunatatire si dezvoltare;
    Realizarea de prezentari si materiale de promovare a brandului/brandurilor AloShop pentru parteneri externi;
    Participarea la intalniri, evenimente, conferinte, targuri specifice domeniului.