Manager Zonă Vânzări

Angajator: Holcim
Domeniu:
  • Constructii
  • Customer support - Client service
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Oradea
  • Actualizat la: 21.10.2018

    Holcim Romania, membra a grupului LafargeHolcim din 2015, isi propune sa faca fata provocarilor secolului 21 lansand tehnologii si inovatii de varf in industria materialelor de constructii.
    Suntem o companie dinamica si moderna, care si-a dovedit spiritul de inovatie si profesionalism pe piata romaneasca prin produse si servicii extrem de apreciate. Din echipa noastra fac parte oameni pregatiti in domenii foarte variate. Cu totii avem in comun perseverenta, ambitia pentru performanta si pasiunea pentru lucrul bine facut.

    In plus, ne asiguram ca angajatii nostri sa beneficieze de cele mai bune conditii de munca, punand accent pe sanatatea si siguranta lor.

    Paseste cu increderea intr-o lume a oportunitatilor si alatura-te noua!

    Cerinte

    - Studii superioare, preferabil în domeniul construcțiilor.
    - Minim 3 ani de experienţă profesională în vânzări.
    - Foarte bună înţelegere a pieţei materialelor de construcţii.
    - Excelente abilităţi de comunicare, prezentare şi negociere.
    - Spirit de echipă, inițiativă şi dinamism.
    - Orientare către soluții și rezultate.
    - Determinare și perseverență.
    - Cunoştinţe operare PC (MS Office) şi limba engleză (nivel mediu)
    - Permis de conducere categoria B şi disponibilitate pentru călătorii.

    Responsabilitati

    - Gestionează parametrii de afaceri din zona alocată.
    - Urmărește evoluția pieței materialelor de construcții și identifică noi oportunități de afaceri.
    - Monitorizează și dezvoltă portofoliul de clienți în vederea maximizarii rezultatelor comerciale.
    - Înțelege nevoile clienților, oferă soluții adaptate acestora și consultanță tehnică.
    - Urmărește derularea contractelor și încasarea creanțelor la termenele scadente.
    - Colaborează cu responsabilii de producție și distribuție în vederea oferirii de produse și servicii în conformitate cu solicitările clienților.
    - Promovează imaginea companiei la nivel local în relația cu clienții și partenerii companiei.

    Alte informatii

    Ce oferim:
    - Pachet salarial motivant
    - Abonament clinica medicală privată
    - Prima de performanță
    - Pachet de beneficii flexibile
    - Asigurare de risc și accident
    - Mediu de lucru în care sănătatea și siguranța ta sunt pe primul loc.