Contabil Furnizori

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UPC Romania active.

Vezi toate job-urile Contabil Furnizori active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: UPC Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.11.2018

    Suntem prezenți în peste 300 de localități cu serviciile noastre de televiziune (digitală, analogică și prin satelit) și telefonie, conectăm 1.179.500 de clienți la universul digital, prin tehnologii de ultimă generație, oferim customer experience și ne bucurăm de un portofoliu bogat de produse și servicii, unele aduse în premieră în România.
    Alege să fii și tu unul dintre membrii echipei UPC România!

    Cerinte

    • Studii superioare economice;
    • Minimum 1 an intr-o pozitie similara, de preferat intr-o companie din domeniul telecomunicatiilor;
    • Cunostinte bune teoretice si practice in domeniul contabilitatii RAS si GAAP;
    • Cunoasterea limbii engleze – nivel mediu;
    • Bune cunostinte de lucru cu calculatorul: Oracle, Word, Excel, PowerPoint;
    • Orientare catre rezultat si catre rezolvarea problemelor;
    • Organizare, planificare si Time Management;
    • Orientare catre client;
    • Abilitati analitice;
    • Planificare si organizare;
    • Integritate si incredere.

    Responsabilitati

    • Inregistreaza si documenteaza corect si la timp operațiunile inregistrate in conturile de creditori si furnizori ;
    • Efectueaza reconcilierea lunara a soldurilor furnizorilor/creditorilor pe care genereaza inregistrări contabile, conform procedurilor interne;
    • Intocmeste la cerere rapoarte referitoare la soldurile conturilor de avansuri spre decontare si la componenta acestora ;
    • Ofera suport in desfasurarea activitatiilor de audit intern si extern, a controalelor efectuate de autoritati fiscale, ale administratiilor locale etc. cu privire la operatiunile din conturile de furnizori;
    • Pregateste rapoartele de inchidere de luna in sistemele RAS si GAAP, transmitandu-le corect, complet si la timp;
    • Asigura inregistrarea cu regularitate a estimarilor de costuri pe aria alocata, corecta documentare, aprobarea si arhivarea rapoartelor privind costurile estimate; documenteaza informatiile privitoare la variatia acestor costuri;
    • Aproba corect si la timp PRF-urile initate de business.

    3000 - 4000 RON NET / luna
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (67)