Junior IT System Administrator - Jilava

Angajator: Industrial Access
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.10.2018

    Industrial Access SA Romania  este cea mai mare companie de  inchirieri utilaje pentru acces si lucru la inaltime,  din zona Balcanilor, cu o istorie de doar 9 ani de crestere rapida, de la o mica  firma antreprenoriala la cea mai dezvoltata retea de depozite de echipamente pentru acces si lucru la inaltime din Romania ( de asemenea avem 2 subsidiare in Bulgaria si Moldova).

    Cerinte

    - cunoștințe de instalare și administrare sisteme de operare Windows;
    - capacitatea de a gestiona mai multe sarcini, proiecte;
    - cunoștințe networking de bază (TCP/IP, WIFI, VPN);
    - cunoștințe de bază cablare structurată;
    - abilități de comunicare și lucru în echipă;
    - persoană dinamică, cu spirit de inițiativă, orientată spre rezultate;
    - atitudine proactivă, responsabilitate;
    - capacitate de învățare şi implementare rapidă de noi tehnologii;
    - certificările sau experiența de lucru constituie un avantaj;
    - cunoașterea limbii engleze la nivel mediu;
    - carnet de conducere categoria B;
    - disponibilitate de deplasare la punctele de lucru din țară ale companiei în funcție de necesități.

    Responsabilitati

    - configurarea și asigurarea suportului tehnic pentru echipamentele bazate pe sisteme de Windows (remote și on-site);
    - configurarea echipamentelor de rețea (router-e, acces point-uri, switch-uri) - nivel basic;
    - oferirea de suport tehnic (HELPDESK ) și mentenanță pentru stațiile de lucru, telefoanele mobile, aplicațiile specifice din companie;
    - colaborarea cu producătorii aplicațiilor specifice folosite în cadrul companiei;
    - configurarea imprimantelor, scanner-elor, echipamentelor mobile (PDA);
    - dezvoltare cablare structurată;
    - participarea la aplicarea și îmbunătățirea politicilor IT din cadrul companiei.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - salariu motivant
    - acces la tehnologii de ultima generatie
    - mediu de lucru flexibil si modern
    - programe si cursuri de dezvoltare personala si profesionala
    - oportunitatea de a lucra alaturi de un colectiv tanar si orientat către performanță
    - companie recunoscuta la nivel international