Analist Business

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile E.ON Romania active.

Vezi toate job-urile Analist Business active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Angajator: E.ON Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Targu Mures
  • Actualizat la: 25.10.2018
    Scurta descriere a companiei

    WE has no limits

    E.ON este mai mult decât oportunitatea de a adăuga în CV-ul personal un angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea înainte, şi mai ales – faptul că te poti baza pe ei.

    Cerinte

    •Studii superioare tehnice finalizate cu diplomă de licenţă, specializare în domeniul IT constituie avantaj;
    •Experienţă practică în utilizarea Microsoft Office, inclusiv Ms Visio şi Ms Project, Jira; cunoştinţe de utilizare a practicilor şi uneltelor specifice Project Management;
    •Cunoştinţe avansate despre metodologia Agile şi Scrum;
    •Foarte bună cunoaştere a limbii engleze constituie avantaj;
    •Abilităţi dezvoltate de analiză şi sinteză;
    •Abilităţi dezvoltate de comunicare;
    •Bune abilităţi de negociere;
    •Orientare către lucrul în echipă;
    •Disponibilitate pentru deplasări.

    Responsabilitati

    •Defineşte cerinţele de business şi furnizează suport în definirea funcţionalităţilor necesare business-ului;
    •Lucrează în strânsă colaborare cu responsabilii de procese şi managementul companiilor E.ON din România pentru a identifica nevoile de business, pentru a furniza soluţii la aceste nevoi şi pentru a aduce o valoare adăugată afacerii;
    •Înţelege şi translatează în limbaj tehnic conform cu standardele de dezvoltare a platformelor digitale cerinţele funcţionale venite din nevoile business-ului;
    •Acţionează ca un punct de legătură între problemele cu care se confruntă business-ul, specialiştii tehnici şi soluţiile tehnice identificate pentru soluţionarea acestor probleme;
    •Înţelege procesele de afaceri, le documentează şi împărtăşeşte cunoştinţele cu specialiştii din departamentul Transformare Digitală şi alte departamente implicate; descoperă şi documentează punctele forte şi punctele slabe ale proceselor de afaceri din companiile E.ON din România; găseşte soluţii practice, competitive pentru îmbunătăţirea proceselor;
    •Se implică în dezvoltarea diferitelor strategii în cadrul companiei, furnizând informaţii relevante în legătură cu tendinţa pieţei de soluţii digitale şi inovaţie în domeniul online;
    •Membru activ în echipele agile aplicând valorile, principiile şi practicile Agile, prin participarea în ceremoniile SCRUM, asumarea livrării „user story”-urilor şi a task-urilor pe care şi le alocă.

    Alte informatii

    •Pachet salarial atractiv;
    •Bonus de performanţă;
    •Tichete de masă;
    •Asigurare privată de sănătate;
    •Pensie facultativă;
    •Prima de vacanţă.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (57)