ECONOMIST/CONTABIL CONTROL FACTURI

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PENNY. active.

Vezi toate job-urile ECONOMIST/CONTABIL CONTROL FACTURI active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: PENNY.
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 03.11.2018
    Remote work: On-site

    CERINTE:

    CERINTE:

    • Absolvent studii superioare al unei facultati economice (Contabilitate ar fi un avantaj)
    • Cunostinte legislatie financiar-contabile;
    • Experienta de minim 2 ani pe un post similar;
    • Cunoasterea limbii engleze : mediu (limba germana constituie un avantaj);
    • Cunostinte medii de MS Office (Excel-ul constituie un avantaj);
    • Cunostinte de operare in softuri de contabilitate –SAP constituie un avantaj;
    • Initiativa, implicare in luarea si aplicarea deciziilor, asumarea responsabilitatii;
    • Abilitati de organizare, comunicare si orientare catre solutii;
    • Capacitate de analiza si sinteza;
    • Rezistenta la stres;
    • Disciplina si rigurozitate.

    RESPONSABILITATI:

    • Asigura verificarea si inregistrarea facturilor de marfa in sistemul de gestiune a stocurilor in urma reconcilierii cu receptiile de bunuri aferente;
    • Urmareste rezolvarea problemelor/neconcordantelor de pret sau cantitate privind bunurile achizitionate in timp util;
    • Asigura intocmirea corecta a documentelor justificative ale societatii in conformitate cu cerintele legale in vigoare;
    • Introducerea lunara in contabiliate a tuturor preliminarilor pentru care nu au sosit facturi pana la data inchiderii lunare;
    • Gestioneaza furnizorii de marfa alocati;
    • Efectueaza componente ale soldurilor de preliminari marfa, furnizori/clienti marfa si urmareste  inchiderea in timp util a acestora;
    • Verificarea si inregistrarea in sistem a accizelor aferente produselor accizabile;
    • Inregistreaza note contabile aferente taxelor  pentru folosirea mijloacelor de reclama si publicitate;
    • Calculul si inregistrarea in contabilitate a impozitelor pe cladiri, terenuri;
    • Intocmirea declaratiilor: Intrastat, 390 (privind declararea achizitiilor si livrarilor intracomunitare), a taxelor de reclama si publicitate catre autoritatile fiscale;
    • Asigura suport in caz de control din partea autoritatilor fiscale/auditori externi/orice alta solicitare primita;
    • Monitorizarea si actualizarea procedurilor interne de lucru;
    • Intocmirea si urmarirea aplicarii corecte a politicilor si procedurilor interne astfel incat sa asigure desfasurarea in   bune conditii a evidentei contabile si incadrarea in termenele de inchidere lunara;
    • Intocmeste orice raport/situatie primita din partea sefului ierarhic;
    • Ofera suport  si pregateste diverse situatii/raportari catre departamentele din cadrul societatii.

    BENEFICII:

    • Asigurare medicala privata;
    • Zile suplimentare pentru concediu de odihna;
    • Transport asigurat;
    • Masa de pranz asigurata;
    • Posibilitati multiple de invatare si dezvoltare in cadul companiei.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre PENNY.. Consultati Politica de procesare a datelor personale a PENNY. >>

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (196)