Inginer mentenanta

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer mentenanta active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 01.11.2018

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    - Studii superioare tehnice;
    - Cunostinte temeinice de automatizari;
    - Cunoasterea tuturor tipurilor de senzori si modul de functionare a acestora;
    - Bune cunostinte de mecanica si desen tehnic;
    - Cunostinte limba engleza – avantaj.

    Responsabilitati

    -Verificarea si asigurarea bunei functionarii a echipamentelor din aria de productie, cat si asigurarea suportului pentru organizarea, planificarea si atingerea obiectivelor din cadrul departamentului;
    - Defineste actiuni corective pentru mentinerea indicatorilor la nivelul stabilit;
    - Contribuie la aplicarea celor mai bune solutii tehnice si economice pentru lucrarile de mentenanta (tooling);
    - Participa la activitatea de mentenanta in sectiile de fabricatie in functie de planul de productie stabilit, pentru a asigura realizarea integrala a indicatorilor cantitativi si calitativi stabiliti;
    - Participa la elaborarea instructiunilor tehnologice de mentenanta pentru fiecare faza de mentenanta, atat la implementarea cat si la modificarea lor si asigura adaptarea corespunzatoare a tehnologiei la variatiile si specificul materiei prime utilizate;
    - Raspunde de modul de functionare a dispozitivelor si utilajelor;
    - Evalueaza periodic impreuna cu responsabilul sistemului de management de mediu aspectele semnificative de mediu;
    - Participa la sedintele de analiza a managementului.

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (22)