Tehnician Electromecanic

Angajator: BA Glass
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 16.10.2018

    BA Glass is one of the main multinational glass packaging companies. Our annual 8 billion bottles - present in everyone's daily lives and found in more than 80 countries worldwide - are inspired by 3.800 people in 7 countries and 12 different locations.

    Cerinte

    • Nivel studii: Absolvent școală profil electric, electromecanic sau electronic;
    • Experiență în munca în industrie constituie un avantaj;
    • Cunoștințe PC;
    • Cunoștințe limba: engleză începător;
    • Cunoștințe mecanice simple, uzuale pentru înlocuirea:
    o unor dispozitive care se folosesc la instalațiile de sortare sticle, roți dințate, benzi conveioare;
    o piese electrice, tablou releu.
    • Cunoștințe minime electrotehnică:
    o Citire scheme electrice/identificare elemente electrice scheme;
    o Măsurare tensiune de alimentare: a unui senzor, a unei surse de alimentare;
    o Măsurare tensiuni diferențiale;
    o Ajustare parametrii folosind calculatorul de proces;
    o Reglare traductor poziție.
    • Disponibilitate de a lucra în trei schimburi;
    • Fire sociabilă, statornică, responsabilă, cu spirit organizatoric și abilități de comunicare, căreia să îi placă să lucreze în echipă, dornica să se perfecționeze și să devină un bun specialist în domeniu.

    Responsabilitati

    • Activitatea constă în proporție de 90% în intervenții/proceduri mecanice;
    • Supraveghere linie automată de sortat;
    • Intervenții mecanice/electrice la mașini de sortat, paletizat, înfoliat;

    Alte informatii

    Beneficii:
    • posibilități de dezvoltare personală într-un mediu de lucru agreabil;
    • Bonuri de masă în valoare de 15 lei/zi lucrătoare;
    • Primă de vacanță; Bonus de Paște; al 13-lea salariu; bonus productivitate;