Senior Contabil

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UPC Romania active.

Vezi toate job-urile Senior Contabil active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: UPC Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.10.2018

    Suntem prezenți în peste 300 de localități cu serviciile noastre de televiziune (digitală, analogică și prin satelit) și telefonie, conectăm 1.179.500 de clienți la universul digital, prin tehnologii de ultimă generație, oferim customer experience și ne bucurăm de un portofoliu bogat de produse și servicii, unele aduse în premieră în România.
    Alege să fii și tu unul dintre membrii echipei UPC România!

    Cerinte

    • Experienta de 3 ani intr-o pozitie similara, intr-o companie multinationala reprezinta un avantaj;
    • Studii universitare finalizate in domeniu;
    • Cunostinte foarte bune teoretice si practice in domeniul contabilitatii RAS , in sistemul GAAP reprezinta un avantaj;
    • Bune abilitati de lucru cu calculatorul: Excel, Word;
    • Abilităţi de comunicare; flexibilitate, deschidere la sugestii, gândire pozitivă;
    • Spirit de iniţiativă, proactivitate si dorinţă de perfecţionare continua;
    • Orientare către rezultate, eficienţă si rezolvarea problemelor;
    • Nivel ridicat de atenţie şi concentrare.

    Responsabilitati

    • Inregistreaza operatiuni contabile pe baza documentelor, rapoartelor si a informatiilor primite din business;
    • Propune solutii, conform legislatiei financiar contabile, pentru rezolvarea situatiilor complexe ce pot aparea in intocmirea rapoartelor si a declaratiilor lunare;
    • Pregăteşte analize si rapoarte de management;
    • Intocmeste si prelucreaza rapoartele de final de luna pentru inchiderea contabila atat pe RAS cat si GAAP;
    • Asigură arhivarea cu regularitate a documentelor şi documentarea tuturor operaţiunilor conform legii şi procedurilor companiei;
    • Ofera suport in desfasurarea activitatiilor de audit intern si extern, a controalelor efectuate de institutile publice.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (127)