Specialist Digital Marketing

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile HRS Romania active.

Vezi toate job-urile Specialist Digital Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: HRS Romania
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.09.2019

    Moving forward is impossible without the initial drive to do things differently. Our business is all about the people we come across, whether it's in our everyday interactions or in our vision for the brand.

    Cerinte

    • Fire optimista, spirit de echipa, persoana sociabila;
    • Persoana deschisa cu capacitate de invatare si dezvoltare;
    • Persoana serioasa, dedicata;
    • Experiență în utilizarea și comunicarea social media;
    • Minim 1 an de experienta in marketing offline & online, capacitate de a gandi strategii de marketing creative;
    • Capacitatea de prioritizare a sarcinilor si respectarea termenelor limita;
    • Imagine de ansamblu si capacitate de concentrare pe detalii atunci cand e cazul;
    • Capacitatea de a interpreta si analiza rezultatele campaniilor de marketing.
    • Persoana familiarizata cu programe de grafica (coreldraw, adobe illustrator, adobe photoshop etc);
    • Experienta in copywriting;
    • Limba engleza la nivel mediu-avansat.

    Responsabilitati

    Pentru unul dintre clientii nostri, producator si distribuitor de ambalaje pentru protectie si materiale pentru izolatii, suntem in cautarea unui Specialist in achizitii.

    • Promovarea imaginii companiei in mediul online;
    • Contributie la stabilirea strategiei generale de marketing a companiei si implementarea acesteia;
    • Redactarea si postarea online a materialelor publicitare, articole, bannere, filme de prezentare, fise tehnice ale prpduselor comercializate;
    • Intretinerea si actualizarea informatiilor pe site-ul companiei si pe retelele de socializare;
    • Imbunatateste imaginea, utilitatea si continutul paginii web, promoveaza cunoasterea firmei si creste rata de trafic a paginii web;
    • Dezvoltarea de politici de fidelitate pentru client;
    • Analizeaza ofertele şi identifica cele mai avantajoase forme de promovare;
    • Corelarea rezultatelor din vanzari cu activitatea de marketing si imbunatatirea strategiei si a modului de lucru;
    • Conceperea de materiale suport pentru departamentul de vanzari;