Programator C/C++

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile certSIGN active.

Vezi toate job-urile Programator C/C++ active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: certSIGN
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.12.2018

    certSIGN este o companie specializată în dezvoltarea și implementarea de aplicații software pentru securitatea informațiilor, precum și în furnizarea de servicii dedicate protecției sistemelor informatice.

    Cerinte

    Cerințe generale:
    • Studii superioare tehnice în domeniul informatic
    • Experiență de minim 1 an în:
    - Analiză, proiectare și dezvoltare aplicații software
    - Dezvoltarea de aplicații C/C++ pentru LINUX și WINDOWS
    • Sisteme de operare: LINUX și WINDOWS XP/7/8/10
    • Cunoștințe de limba engleză.

    Cerințe specifice:
    Cunoștințe avansate de C si C++
    Cunoștințe avansate structuri de date și algoritmi
    Cunoștințe programare sub sistemul de operare Linux
    Abilități de comunicare orală și în scris
    Aptitudini de lucru în echipă.

    Constituie avantaj:
    Cunoștinte de criptografie și PKI
    Cunoștinte XML, XSLT
    Cunoaşterea unui limbaj de scripting
    Cunoștinte de JavaScript și jQuery
    Cunoaşterea limbajului C# și a platformei .NET
    Cunoaşterea limbajului Java
    Cunoștințe programare Windows API/MFC
    Experință cu CI (Jenkins), Jira, gif/svn, Docker
    Experință în dezvoltare de aplicații TCP/IP.

    Responsabilitati

    • Dezvoltarea de aplicații în C/C++, Linux/Windows
    • Implicarea în fazele de proiectare și dezvoltare ale produsului software
    • Testarea la nivel de modul software a aplicațiilor dezvoltate.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (13)