Sef Serviciu Logistica - Brasov - Sapte Spice

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Bimbo Romania (Vel Pitar) active.

Vezi toate job-urile Sef Serviciu Logistica - Brasov - Sapte Spice active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: Bimbo Romania (Vel Pitar)
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 27.10.2018

    Grupo Bimbo Romania, cea mai mare companie de baking din lume, prezenta in 34 de tari, detine din anul 2023 masterbrandul Vel Pitar pe piata din Romania. Misiunea globala a companiei este aceea de a "hrani o lume mai buna", printr-un portofoliu de produse nutrivite si delicioase, ce raspund nevoilor consumatorilor, crescute sub branduri apreciate cu ajutorul unei echipe valoroase de peste 148,000 de oameni in jurul lumii.

    VelPitar este lider pe piata romaneasca a produselor de panificatie si un jucator important in domeniul specialitatilor de cofetarie si patiserie, biscuiti si produse de morarit. Vel Pitar detine mai mult de 20% din piata de paine feliata din Romania, iar oferta de produse se regaseste zilnic pe masa a peste 1.500.000 de romani.

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate
    - Experienta de min 2 ani pe o pozitie similara (logistica-distributie)
    - Cunostinte legislative in domeniul transporturilor de marfuri
    - Abilitati de coordonare, planificare si organizare
    - Orientare catre rezultate, crestere si dezvoltare
    - Cunostinte operare PC MS-Office
    - Permis de conducere categoria B

    Responsabilitati

    Ce vei face:

    - Vei raspunde de organizarea, coordonarea si controlul activitatii de transport marfuri din cadrul Punctului de lucru, conform legislatiei in vigoare in domeniul transporturilor
    - Vei raspunde de utilizarea eficienta a capacitatilor de transport prin optimizarea traseelor, reducerea costurilor, consumului de combustibil, lubrifianti, piese de schimb, etc.
    - Vei raspunde de completarea corecta si eficienta a documentelor specifice Departamentului Logistica
    - Vei actiona si vei lua masuri in vederea functionarii Parcului Auto local
    - Vei mentine relatia cu autoritatile locale, cu service-urile agreate la nivelul Companiei si cu furnizorii de servicii de transport
    - Vei optimiza procesele din cadrul departamentului in scopul cresterii eficientei
    - La nevoie, vei acorda suport pentru activitati administrative
    - Vei opera in sistemul informatic documentele specifice si vei elabora raportari catre management

    Ce iti oferim noi:
    - Pachet salarial atractiv
    - Tichete de masa
    - Concediu de odihna (min 21 zile - max 25 zile) in functie de vechimea totala in munca

    Brasov,

    Brasov,

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Vezi job-uri similare (6)