Sef Serviciu Logistica - Brasov - Sapte Spice

Angajator: Vel Pitar
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 16.10.2018
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate
    - Experienta de min 2 ani pe o pozitie similara (logistica-distributie)
    - Cunostinte legislative in domeniul transporturilor de marfuri
    - Abilitati de coordonare, planificare si organizare
    - Orientare catre rezultate, crestere si dezvoltare
    - Cunostinte operare PC MS-Office
    - Permis de conducere categoria B

    Responsabilitati

    Ce vei face:

    - Vei raspunde de organizarea, coordonarea si controlul activitatii de transport marfuri din cadrul Punctului de lucru, conform legislatiei in vigoare in domeniul transporturilor
    - Vei raspunde de utilizarea eficienta a capacitatilor de transport prin optimizarea traseelor, reducerea costurilor, consumului de combustibil, lubrifianti, piese de schimb, etc.
    - Vei raspunde de completarea corecta si eficienta a documentelor specifice Departamentului Logistica
    - Vei actiona si vei lua masuri in vederea functionarii Parcului Auto local
    - Vei mentine relatia cu autoritatile locale, cu service-urile agreate la nivelul Companiei si cu furnizorii de servicii de transport
    - Vei optimiza procesele din cadrul departamentului in scopul cresterii eficientei
    - La nevoie, vei acorda suport pentru activitati administrative
    - Vei opera in sistemul informatic documentele specifice si vei elabora raportari catre management

    Ce iti oferim noi:
    - Pachet salarial atractiv
    - Tichete de masa
    - Concediu de odihna (min 21 zile - max 25 zile) in functie de vechimea totala in munca