Do you speak German? New role open!

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Cteam active.

Vezi toate job-urile Do you speak German? New role open! active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Angajator: Cteam
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.10.2018

    Cteam Human Capital este una dintre companiile reputate in piata de resurse umane si livreaza servicii de consultanta HR (studii salariale, compensatii & beneficii, etc.), recrutare si selectie, administrare de personal, coaching, training, teambuilding, atat in Romania, cat si pe pietele din Europa unde este prezenta.

    Din 2016, Cteam Human Capital face parte din grupul international de companii Cteam, cu birouri in Bulgaria, Bosnia-Hertegovina, Cehia, Croatia, Moldova, Romania, Serbia, Slovacia.

    Cerinte

    • Cunostinte de limba Germana medii B2 (utilizarea independenta a limbii);
    • Studii medii sau superioare;
    • Experienta in traducere de minim 3 ani;
    • Abilitati de lucru cu calculatorul ( MS Office);
    • Disponibilitate pentru studiu si perfectionare continua;
    • Bune abilitati de comunicare;

    Responsabilitati

    • Traducerea specificatiilor referitoare la produsele din baza de date a companiei;
    • Traducerea de articole tehnice si comerciale pentru site-ul web, reviste, prezentari;
    • Verificarea traducerilor din reviste;
    • Completarea de formulare in limba Germana;
    • Comunicarea prin email cu colegii si partenerii din tarile vorbitoare de limba Germana;

    Alte informatii

    Beneficii:

    • Pachet salarial atractiv;
    • Bonuri de masa;
    • Din partea companiei sunt puse la dispozitie telefon, masina si laptop;
    • Bonusuri anuale;
    • Traininguri de specialitate;
    • Oportunitate de dezvoltare profesionala intr-un mediu dinamic;
    • Asigurare de sanatate;

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Job national

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (78)