Inginer Proiectant Cablaj

Angajator: Groupe Renault Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.12.2018
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Studii superioare in domeniul tehnic: Inginerie Electrica/ Electronica;
    - Experienta de minim 2 ani in domeniul Electronicii sau Cablajelor;
    - Cunostinte specifice de Cablaje (avantaj daca a lucrat la furnizor de cablaje), Electronica;
    - Capacitatea de a citi o schema electrica;
    - Cunostinte in dimensionare fire si protectii electrice: sigurante electrice, relee, etc;
    - Cunoștințe avansate de limba franceza sau engleza (scris si vorbit);
    - Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office;
    - Foarte bune abilitati de comunicare;
    - Persoana organizata si riguroasa;
    - Capacitate de sinteza.

    Responsabilitati

    - Este responsabil de studiul cablajelor si a elementelor asociate, avand in vedere obiectivele de calitate, costuri, termene și proiect;
    - Defineste parcursurile si fixarile cablajelor tinand cont de arhitectura vehiculului si de regulile de conceptie specifice fiecarei zone din vehicul, in colaborare cu arhitectura;
    - Realizeaza documentatia asociata piesei, in cadrul normelor documentare prestabilite;
    - Relationeaza cu meseriile transverse pentru realizarea livrabilelor;
    - Colaboreaza cu Uzinele impactate si furnizorii pentru implementarea solutiilor tehnice;
    - Disponibilitate de deplasare la furnizor si in Uzina.