Expert Compensaţii şi Beneficii

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile E.ON Romania active.

Vezi toate job-urile Expert Compensaţii şi Beneficii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: E.ON Romania
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Targu Mures
  • Actualizat la: 26.10.2018
    Scurta descriere a companiei

    WE has no limits

    E.ON este mai mult decât oportunitatea de a adăuga în CV-ul personal un angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea înainte, şi mai ales – faptul că te poti baza pe ei.

    Cerinte

    ·Educaţie necesară: studii superioare juridice, economice, tehnice, studii finalizate;
    ·Experienţă practică necesară: experienţă minim 3 ani în domeniul Compensațiilor şi Beneficiilor:
    ·Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie: legislaţia muncii
    ·Cunoştinţe limbi străine: limba engleză (nivel de comunicare);
    ·Cunoştinţe IT: deprinderi de utilizare MS Office: Word, Excel, Access, Power Point, MS Outlook; SAP HR;
    ·Altele: mobilitate - deplasări, delegaţii, disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerinţele postului; abilităţi - de comunicare, de analiză şi sinteză, de planificare şi control, de organizare şi sistematizare a informaţiei.

    Responsabilitati

    ·Dezvoltă şi implementează sistemele și programele de remunerare, compensații si beneficii, respectiv procese de evaluare a performanței angajaților astfel încât acestea să fie în acord cu obiectivele companiei și strategia de resurse umane, menținând astfel competitivitatea forței de muncă;
    ·Participă la formularea strategiei de remunerare, compensații și beneficii, respectiv management al performanței, asigurând consultanță specifică necesară;
    ·Propune soluții și oferă suport analitic în dezvoltarea, implementarea, comunicarea şi administrarea politicilor și sistemelor de remunerare a salariaților;
    ·Dezvoltă și propune soluții de management al performanței, adaptate nevoilor specifice din business;
    ·Participă la studiile salariale anuale, solicitând şi elaborând rapoarte spcifice, analizând şi interpretând rezultatele acestora şi face recomandări în scopul asigurării unei poziții competitive pe piața muncii în conformitate cu strategia şi obiectivele de Resurse Umane;
    ·Analizează impactul bugetar al diverselor decizii de implementare a planurilor de remunerare, compensații și beneficii și propune, după caz, măsuri de eficientizare a acestora.

    Alte informatii

    ·Pachet salarial atractiv;
    ·Bonus de performanţă;
    ·Tichete de masă;
    ·Asigurare privată de sănătate;
    ·Pensie facultativă;
    ·Prima de vacanţă.

    Aplica fara CV
    Targu Mures,