Declarant vamal Timisoara

Angajator: DB Schenker
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 15.10.2018

    Candidatul ideal

    Absolvent de studii medii (bacalaureat) - obligatoriu;
    Cunoștințe de limbă engleză, la un nivel mediu conversațional;
    Utilizarea pachetului Office (Word, Excel) la nivel mediu;
    Utilizarea PC-ului la nivel avansat;
    Dorința de dezvoltare în domeniul Vămuirii;
    Persoană dinamică și responsabilă;
    Experiența pe un post similar (Declarant Vamal) sau în domeniu Transporturilor / Logisticii prezintă un avantaj.

    Descrierea jobului

    Responsabilități:
    Ține evidența operativă a stocurilor cu vama;
    Raportează clienților mărfurile depozitate, garanții, etc.
    Întocmește documente vamale import, export şi tranzit;
    Efectuează controlul documentelor în vederea verificării operațiunilor de comisionare vamală;
    Susține declarațiile vamale în față autorităților.

    Beneficii:
    Tichete de masă;
    Acces la traininguri – în funcție de aplicabilitatea în activitățile zilnice;
    Abonamente Bookster;
    Pachet - discount la furnizorii Schenker;
    Bonus performanță – în funcție de politicile companiei;
    Evenimente dedicate angajaților.

    Descrierea companiei

    DB Schenker is a global employer. Being the transport and logistics division of Deutsche Bahn we’re constantly looking for enthusiastic, motivated employees for over 2.000 locations in 130 countries, to move goods and projects across borders. Whatever your background, we offer the ideal environment for new starters, career changers and anyone looking for development opportunities. In other words – a job at DB Schenker is: A job like no other.