Analist componente produs/BOM Analyst

Angajator: Adient Jimbolia
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Jimbolia
  • Timisoara
  • Actualizat la: 21.10.2018

    Cerinte:

    Disponibilitatea de a face naveta cu microbuzele companiei Timisoara-Jimbolia si retur
    SAP sau alt sistem ERP
    Cunostinte medii limba engleza
    Experienta anterioara in cadrul unei companii de automotive
    Cunostinte operare PC

    Descrierea postului:

    Analiza zilnica a stocului versus system pe anumite locatii pentru imbunatatirea acuratetii stocurilor
    Responsabil cu organizarea si efectuarea inventarelor de materiale pe locatiile din linie sau magazine unde situatia o cere
    Analiza consumului materialelor BOM versus locatii consum
    Ajustarea stocurilor in urma actiunilor de inventar
    Analiza si corectare erori consum materiale
    Asigura si mentine acuratetea  setarile materialelor specifice
    Identifică și gestionează inițiative de reducere a stocurilor pentru a atinge obiectivele stabilite de organizație;
    Asigură că procesele implementate sunt urmărite, monitorizate și optimizate în mod eficient la nivelul locației de stocare
    Asigura arhivarea documentelor de inventariere
    Analizeaza,administreaza si urmareste kan-ban materiale – cerere,frecventa aprovizionare,min max,
    Rol activ în efectuarea inventarului anual , pregătirea locațiilor, definirea echipelor pentru procesul de numărare, centralizarea rezultatelor
    Escaladarea situatiilor de risc conform proceselor interne

    Oferta:

    Transport gratuit cu microbuze moderne dotate cu cele necesare pentru confortul angajatilor
    Pachet salarial motivant
    Servicii medicale