Contabil Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Mothercare active.

Vezi toate job-urile Contabil Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Secretariat - Administrativ active pe Hipo.ro

Angajator: Mothercare
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.03.2019

    Ne mandrim cu o viziune unica asupra acestei piete, fapt ce ne permite sa oferim mereu produse de calitate. Lucram in mod constant cu experti din diferite sectoare, de la moase pana la consultanti in siguranta si tehnologi, pentru a ne asigura ca oferim ultimele inovatii.

    Cerinte

    Candidatul ideal
    - Studii economice finalizate
    - Preferabil cu experienta in retail
    - Abilitati si experienta in folosirea calculatorului (Office si programe contabile - avantaj utilizare WinMentor)
    - Persoana responsabila, organizata si atenta la detalii
    - Adaptabilitate pentru lucrul individual si in echipa
    - Utilizator independent de limba engleza (cel putin nivel mediu scris si verbal)

    Responsabilitati

    - Inregistrarea documentelor primare in WinMentor (facturi, chitante, bonuri fiscale etc.)
    - Intocmirea fiselor mijloacelor fixe si tinerea evidentei obiectelor de inventar
    - Contabilizarea extraselor de cont, in lei si valuta, la toate bancile cu care colaboreaza societatea, reconcilierea soldurilor, pregatirea platilor on-line
    - Contabilizarea deconturilor si a avansurilor, gestionarea numerarului din casieria societatii, intocmirea registrului de casa
    - Verificarea vanzarilor si a documentelor aferente, conform procedurilor societatii
    - Evidenta HR (contracte, adeverinte, acte aditionale, REVISAL, precum si alte acte necesare bunei desfasurari a activitatii de personal-salarizare)
    - Intocmeste rapoarte specifice activitatii la cererea superiorilor
    - Mentine o buna colaborare cu punctele de lucru ale firmei in ceea ce priveste schimbul de documente si informatii contabile si HR

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (117)