Inginer de sistem in informatica

Angajator: confidential
Domeniu:
  • Inginerie
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Constanta
  • Actualizat la: 19.12.2018

    Candidatul ideal

    • Experiența anterioară în domeniu: minim 1 an ;
    • Studii necesare: superioare ( informatică, automatică) ;
    • Alte competențe profesionale: gandirea analitică, spirit de echipă ;
    • Abilități manageriale: nu ;
    • Limba engleză: avansat ;
    • Cunoștințe PC: Algoritmi de programare, dezvoltare si mentenanță baze de date relationale ;
    • Cunostințe programare tehnologie .NET ;
    • Cunostințe de bază rețele de calcualtoare;
    • Administrare siteme Windows Server .Se consideră plus:
    • Certificare CCNA;
    • Certificare MCSA;
    • Certificare MCDP;

    Descrierea jobului

    • Monitorizează și asigură buna funcționare a sistemelor informatice;
    • Propune și dezvoltă soluții pentru imbunătățirea serviciilor IT&C;
    • Asigură securitatea rețelei administrate și previne/rezolvă orice situații ce periclitează buna funcționare a acesteia.

    Descrierea companiei

    UTI SERVICII ȘI MENTENANȚĂ este o firmă cu prezență solidă în piața sistemelor de înaltă tehnologie din România, un integrator local de prestigiu cu un ritm de creștere susținut, situat constant în ultimii ani în topurile naționale ale firmelor de securitate și IT&C. Ca integrator pe piața de proiecte de mari dimensiuni din România, UTI SERVICII ȘI MENTENANȚĂ are o experiență vastă în proiecte complexe în domeniul sistemelor de securitate și IT&C, sisteme integrate de comunicații, soluții de supraveghere și monitorizare video.
    Societatea a fost înființată în 2004 și a demonstrat o preocupare constantă pentru sisteme de comandă și control, managementul situațiilor de urgentă și al crizelor, managementul informațiilor, sisteme inteligente de supraveghere video și analiză/procesare informații video, sisteme de control acces, fiind implicată în activități și proiecte care au variat de la studii de fezabilitate, până la analiză și proiectare de detaliu pentru sisteme de mari dimensiuni cu beneficiari din domeniul serviciilor speciale, apărare și operatorii infrastructurilor critice
    Experiența acumulată în proiecte din domeniul sistemelor de securitate și IT&C de mari dimensiuni a condus la formarea unui colectiv de specialiști care integrează toate competențele: manageri de proiect, analiști, arhitecți, ingineri de calitate, ingineri de sistem, experți securitate, specialiști video, ingineri hardware și de comunicații, personal tehnic de executie, capabili să acționeze ca o echipă unitară ce livrează o performanță de înaltă calitate inclusiv în condiții dificile.