Fochist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Smithfield România active.

Vezi toate job-urile Fochist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Smithfield România
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 18.10.2018
    Remote work: On-site

    Candidatul ideal

    • Studii medii tehnice de profil sau calificare de fochist;
    • Minim 3 ani experienta in domeniu;
    • Capacitatea de a prelua si indeplini sarcini in mod independent;
    • Disponibilitatea de a lucra in schimburi;

    Descrierea jobului

    • Este responsabil cu mentinerea parametrilor agentilor termici produsi in punctul termic si in instalatiile auxiliare;
    • Este responsabil cu asigurarea parametrilor apei tratate in dedurizatoarele care alimenteaza instalatiile termice;
    • Raspunde de buna functionare a cazanelor de abur, a tuturor instalatiilor din punctul termic, a schimbatoarelor de caldura si a instalatiilor de termoficare/ distributie a agentului termic si a apei calde, indiferent de locatiile in care acestea se afla pe platforma Smithfield Prod;
    • Efectueaza lucrari de intretinere si mentenanta preventiva si corectiva la instalatiile de care raspunde (inafara de cele unde este nevoie de autorizatii speciale);
    • Raporteaza eventualele probleme constatate in timpul functionarii echipamentelor;
    • Optimizeaza consumul de gaz, ingrijindu-se in permanenta de functionarea optima si cu randament crescut a cazanelor;
    • Este responsabil direct privind starea tehnica a echipamentelor in zona sa de raspundere;
    • Intocmeste rapoarte zilnice privind utilizarea, starea si eficienta echipamentelor;
    • Raporteaza superiorului direct necesarul de consumabile si piese de schimb;

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (146)