Agent Vânzări Directe

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile E.ON Romania active.

Vezi toate job-urile Agent Vânzări Directe active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: E.ON Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Miercurea-Ciuc
  • Actualizat la: 27.09.2018
    Scurta descriere a companiei

    WE has no limits

    E.ON este mai mult decât oportunitatea de a adăuga în CV-ul personal un angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea înainte, şi mai ales – faptul că te poti baza pe ei.

    Cerinte

    •Educaţie necesară: studii medii sau studii superioare, studii finalizate;
    •Experienţă practică necesară: minim 2 ani în domeniul vânzărilor sau al relaţiilor cu clienţii;
    •Cunoştinţe limbi străine: cunoaşterea limbii engleze constituie un avantaj;
    •Cunoştinţe IT: sisteme de tip ERP şi CRM, SAP sau non-SAP; MS Office: Word, Excel, PowerPoint, Outlook;
    •Altele: disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerinţele postului; bune abilităţi de comunicare, negociere şi prezentare; spirit antreprenorial/motivare puternică; abilităţi analitice şi conceptuale bune; disponibilitate de a călători; nivel ridicat al angajamentului şi orientare către lucrul în echipă; deţinerea unui carnet de conducere categoria B.

    Responsabilitati

    ·Realizează obiectivele de vânzări şi retenţie proactivă şi reactivă din zona alocată, menţine şi dezvoltă relaţiile de afaceri eficiente cu clienţii existenţi în portofoliul companiilor E.ON şi clienţii potenţiali, din segmentul Mass Market Non-casnici, prin implementarea strategiilor de vânzări a gazelor naturale, electricitătii, produselor şi serviciilor, în vederea creşterii veniturilor şi a profitabilităţii grupului E.ON România, precum şi a calităţii serviciilor, asigurând astfel atingerea scopurilor exprimate în venituri, profitabilitate şi dezvoltare;
    ·Este responsabil de gestionarea eficientă a portofoliului de clienţi existenţi Mass Market Non-casnici din zona alocată, menţinerea şi dezvoltarea acestuia din punct de vedere al valorii şi al numărului de clienţi, prin încheierea de acte adiţionale/ contracte noi de furnizare gaze naturale, energie electrică, produse şi servicii, în conformitate cu strategia de vânzari a companiei;
    ·Desfăşoară activităţi de prezentare şi promovare activă a imaginii, serviciilor şi produselor companiei, prin ofertarea şi consilierea clienţilor existenţi sau potenţiali, în vederea securizării şi dezvoltării portofoliului de clienţi, în directă concordanţă cu indicatorii de performanţă stabiliţi la nivel de companie şi individuali, specifici activităţii de retenţie şi vânzare din segmentul Mass Market Non-casnici.

    Alte informatii

    •Pachet salarial atractiv;
    •Bonus de performanţă;
    •Tichete de masă;
    •Asigurare privată de sănătate;
    •Pensie facultativă;
    •Prima de vacanţă.

    Aplica fara CV
    2700 RON NET / luna
    Miercurea-Ciuc,