Agent cumparari - Brasov - Sapte Spice

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Vel Pitar active.

Vezi toate job-urile Agent cumparari - Brasov - Sapte Spice active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Vel Pitar
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 18.10.2018
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate: profil tehnic/ economic
    - Experienta de minim 3 ani pe o pozitie similara
    - Experienta in negocierea cu furnizorii si cunoasterea mediului de agribusiness (constituie un avantaj)
    - Experienta in aprovizionare si emitere comenzi si/sau cotatii catre furnizori
    - Cunostinte de legislatie in domeniu
    - Abilitati excelente de relationare, comunicare, planificare si organizare
    - Orientare catre rezultate, crestere si dezvoltare
    - Cunostinte operare PC MS-Office, cunostintele operare ERP constituie avantaj
    - Permis de conducere categoria B

    Responsabilitati

    - Vei identifica si vei selecta furnizorii in vederea achizitionarii de cereale astfel incat acestia sa indeplineasca criteriile de pret, calitate si data de livrare impuse de companie,
    - Vei mentine si vei dezvolta relatia de colaborare cu furnizorii, urmarind derularea corespunzatoare a contractelor comerciale (din punct de vedere al conditiilor comerciale, tehnice, financiare, etc)
    - Vei monitoriza schimbarile din piata cerealelor, vei face predictii in ceea ce priveste evolutia preturilor si impactul acestora asupra activitatii viitoare a companiei
    - Vei crea, dezvolta si mentine relatii cu furnizorii importanti
    - Vei pregati si vei conduce negocierile cu furnizorii cheie
    - Vei fi responsabil pentru organizarea evaluarii anuala a furnizorilor-cheie
    - Vei elabora la solicitare rapoarte si analize specifice
    - Te vei asigura de realizarea targetului lunar in conformitate cu planul de cumparari aprobat

    Ce iti oferim noi:
    - Pachet salarial atractiv
    - Tichete de masa
    - Concediu de odihna (min 21 zile - max 25 zile) in functie de vechimea totala in munca
    - Autoturism de serviciu