Ofiter Colectare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BCR active.

Vezi toate job-urile Ofiter Colectare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: BCR
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.10.2018

    Banca Comerciala Română (BCR), membră a Erste Group, este cel unul dintre cele mai importante grupuri financiare din România, ce oferă servicii de bancă universală, leasing, pensii private, fonduri de investiții și produse de economisire-creditare pentru locuinţe, prin intermediul reţelei naționale de sucursale și centre de afaceri.

    Misiunea BCR este de a contribui la crearea de prosperitate pentru România, sprijinind șansele tuturor la o viață mai bună și susținându-le încrederea în forțele proprii și în capacitatea de a-și atinge potențialul. Pentru aceasta, BCR investește constant în acces sigur și facil la servicii financiare, banking pe înțelesul tuturor, consiliere financiară pe termen lung și produse care respectă potențialul fiecărui client.

    BCR a creat cel mai amplu și consistent program de educație financiară din România, “Școala de Bani”, prin cursuri pentru adulți și tineri, o expoziție mobilă de educație financiară pentru copii și o platformă digitală dedicată, toate acestea prin implicarea a peste 1.000 de profesori de educație financiară, experți ai BCR.

    In perspectiva viitorului si a digitalizarii serviciilor financiare, BCR a adus în România cea mai populară platformă bancară din Europa Centrala – George – primul produs fintech oferit de o bancă din România: creat la Viena într-un hub digital, cu contribuția tinerilor IT-iști români.

    Cerinte

    Pentru a performa in acest rol ai nevoie de:
     Studii medii sau superioare;
     Vechime: minim 6 luni in institutii financiar-bancare/activitate de colectare;
     Cunostinte privind activitatea bancara si de colectare;
     Experienta in comunicarea si negocierea cu clientii;

    Responsabilitati

    In acest rol vei asigura buna desfasurare a activitatilor de colectare amiabila pentru clientii retail.

    Ce vei face:
     Contactezi clientii repartizati in vederea colectarii sumelor restante, identifici motivele intarzierii la plata a datoriilor catre banca si negociezi rambursarea creditelor acestora;
     Promovezi (proactiv si reactiv) solutii de restructurare in cazul clientilor care se confrunta cu dificultati financiare: pre-aprobare telefonica pentru creditele negarantate si flux simplificat pentru creditele garantate;
     Furnizezi clientilor informatii si suport in ceea ce priveste aspectele legate de colectare, cu privire la creditele in derulare, pentru o comunicare transparenta menita sa creasca satisfactia si increderea clientilor fata de banca;
     Verifici informatiile existente in sistem si transmiti clarificari clientilor in scopul recuperarii sumelor restante;
     Pe parcursul procesului de colectare, identifici posibilele cazuri de frauda privind clientii retail in scopul semnalarii acestora catre directiile abilitate;
     Preiei reclamatiile clientilor privind problemele semnalate de acestia intr-o maniera politicoasa si profesionala;
     Participi la dezvoltarea si implementarea de noi proiecte referitoare la activitatea de colectare retail.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre BCR. Consultati Politica de procesare a datelor personale a BCR >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    Hybrid