#Superinternship Tax & Corporate

Angajator: FiNEXPERT
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Management - Consultanta
  • Tip job: proiect special
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.09.2018
    Scurta descriere a companiei

    Who we are?

    Since starting in 2003 our vision was to turn FiNEXPERT into a leading Romanian capital accounting firm.
    How? Using a STEADY and moderate business growth plan that could provide us the opportunity to constantly DEVELOP our services, customer skills and thus ADAPT to a fast-changing market.

    BUCHAREST/ CLUJ/ TIMISOARA

    We have constantly developed our service mix: ranging from accounting and the organization of the accounting, payroll and audit function to taxes and, in recent years, consultancy for the State Aid Files and European funds. For more than 500 international clients, FiNEXPERT is nowadays a One Stop Shop, which combines international knowhow with local flexibility and “savoir-faire”.
    The customers enjoy the full attention of the team of FiNEXPERT specialists and, in order to facilitate communication with foreign customers, the team consists of English, French and Romanian speakers. Such knowledge, along with continuous professional development and a proactive and solution-oriented attitude are the foundations of FiNEXPERT services.
    We’ve been around for 14 years and we are planning to grow even more in the future, by staying true to our vision and integrity!
    What sets us apart? We provide high quality services at fair prices!

    ACCOUNTING | AUDIT | TAX | PAYROLL | CONSULTANCY FOR STATE AIDS

    Be daring and different!

    Cerinte

    • Cautam tineri smart, responsabili si dedicati, care vor sa afle totul despre taxare indirecta, taxarea persoanelor fizice straine, tax due-diligence, intocmire si/ sau verificare declaratiilor fiscale sau inregistrarea fiscala a companiilor straine in Romania in scop de TVA.
    • Cerem sa ai mintea deschisa si sa iti doresti mai mult de la tine in fiecare zi, deoarece cu siguranta aici vei avea ce invata.

    Responsabilitati

    • Vei invata. Vei invata multe lucruri. Vei invata si vei descoperi foarte multe lucruri noi care cu siguranta te vor ajuta pe viitor si asta intr-un timp scurt.
    • Vei oferi feedback. Da, tu. Va trebui sa ne ajuti sa comunicam cu tine sa te intelegem mai bine, astfel incat sa putem sa iti oferim cele mai bune sfaturi.
    • Vei primi feedback. Doar asa vei putea corecta erorile.
    • Vei invata sa te descurci cu chestiuni fiscale cum ar fi (inregistrare in scopuri TVA, TVA compliance, misiuni due- diligence,Intrastat compliance).
    • Vei sta aproape de manageri/ seniori pentru a ajuta la pregatirea documentelor de lucru si a altor informari/ rapoarte care ajuta la indeplinirea oblogatiilor contractuale ale clientilor nostri.
    • Vei face echipa cu colegii din departament si vei avea acces la tot felul de spete interesante.

    Daca pana acum nu a fost evident, da, super internship-ul este platit!
    Pana si procesul de aplicare e un pic diferit la noi. Desigur, poti aplica cu CV-ul la acest anunt, insa ar fi de preferat sa urmezi pasii de mai jos:
    1. Faci un video scurt cu tine în care precizezi: nume, an și domeniu de studiu, de ce să te alegem și, mai ales, ce vrei să faci și să înveți pe in urmatoarele 3 luni!
    2. Il trimiti direct pe Whats App HR-ului. Numărul de telefon este 40 752 090 005.
    3. Primești răspuns aproape instant :)

    Esti pregatit pentru o noua provocare?