Marketing Specialist Assistant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Medical Express active.

Vezi toate job-urile Marketing Specialist Assistant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Medical Express
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.12.2021

    Cu o experienţă în domeniu de peste 20 ani, Medical Express este unul din principalii furnizori de produse și dispozitive medicale din România, cu sedii in 12 dintre principalele orașe din țară și o echipă de vânzări dinamică.

    Cerinte

    Cautam un coleg sau o colega pasionat(a) de marketing. Daca ai minim 2 ani, experienta intr-o agentie sau intr-un departament de marketing, ai gestionat proiecte faine si content marketing, esti curios si atent la detalii, cu spirit de echipa si know how in zona de digital, te asteptam in echipa Medical Express:

    Ne dorim sa ai:
    Studii universitare/postuniversitare in marketing/comunicare
    Experienta in organizarea de evenimente ( 1-2 evenimente de business)
    Limba engleza - nivel avansat (scris, vorbit, citit)
    Excelente skill-uri de comunicare si relationare
    Cunoastere excelenta a Office
    Cunoasterea principalelor tehnici de cercetare de marketing
    Capacitate de analiza a informatiei
    Capacitati de solutionare a problemelor
    Cunoasterea programelor de marketing online (Analytics, Adwords, CRM, Wordpress)
    Folosirea medie a unui program de editare grafica
    Fire organizata, atenta la detalii, perseverenta
    Proactivitate
    Orientat catre solutii creative
    Punctualitate
    Promptitudine
    Pasionata de dezvoltare
    Disponibilitate pentru deplasare in tara, max 2 pe trimestru, durata 1-2 zile
    Network in domeniul media

    Responsabilitati

    Implementeaza strategia de marketing alaturi de Managerul de Marketing
    Evalueaza si raporteaza rezultatele actiunilor din strategia de marketing
    Cerceteaza, colecteaza si raporteaza informatii relevante despre piata specifica
    Contribuie cu idei de marketing, strategii de abordare a clientilor, actiuni promotionale, competitionale si de promovare
    Pregateste si editeaza rapoarte, brosuri de produs/companie, studii de caz, prezentari si documente similare
    Mentine legatura cu furnizorii de produse/servicii de marketing
    Se asigura ca primeste servicii si produse in conformitate cu cerintele, de la graficieni, content designeri si tipografii
    Organizeaza si participa la evenimente, prezentari si vizite ale clientilor
    Monitorizeza modul de folosire a materialelor promotionale
    Identifica modalitati de crestere a vizibilitatii companiei pe piata si cresterea vanzarilor
    Ofera suport informational echipei de vanzari si echipei de relatii clienti
    Desfasoara activitati administrative zilnice menite sa asigure functionalitatea departamentului
    Alcatuieste rapoarte statistice
    Alcatuieste si analizeaza chestionare si alte forme de feedback
    Updateaza retelele social media
    Redacteaza articole de blog, comunicate de presa, mesaje de comunicare interna/externa