Professional Web Designer - agentie digital marketing

Angajator: QLT
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • IT Software
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.09.2018

    Simți că a venit momentul să faci o schimbare în carieră? Dacă ești în căutarea unui job de calitate, te invităm să ne trimiti cv-ul. Mâine poate fi prima zi în care să vă valorificați potențialul exact așa cum doriți.

    "Pesimistul vede dificultăți în orice oportunitate. Optimistul găsește oportunități în orice dificultate.” (Winston Churchill)"

    Cerinte

    Professional Web Designer

    Clientul nostru este o agentie de web design care pune accent pe creativitate si inovare.

    Responsabuilitati:
    • Administrare CMS WordPress la nivel bun;
    • HTML si CSS nivel mediu;
    • Responsive/Bootstrap Web Design;
    • Editare Grafica in Photoshop reprezinta avantaj;
    • Cunostinte Prestashop reprezinta avantaj;
    • Cunostinte de operare cu FTP/MySQL / Panouri de control hosting;
    • Cunostinte de PHP si debugging.

    Responsabilitati

    Cerinte:
    • Experienta pe un post similar (graphic designer, programator);
    • Suita MS Office, Adobe Photoshop, Adobe Dreamweaver;
    • Asteptam si un portofoliu cu proiectele/site-urile mai relevante dezvoltate.

    Alte informatii

    Oferta:
    • Contract de munca, full-time, program L-V, 8h/zi (zona Unirii);
    • Salariu negociabil + bonusuri de performata;
    • Asigurare medicala.