Large Account Manager ID 798429

Angajator: Telekom Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Arad
  • Actualizat la: 20.09.2018

    Telekom Romania este un brand dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu aproximativ 10 milioane de contracte de servicii. Este parte a grupului Deutsche Telekom – unul dintre liderii globali de comunicatii integrate, prezent în 51 de țări de pe 5 continente.
    Soluțiile noastre deschid o lume infinită de oportunități de a împărtăși cele mai frumoase și emoționante experiențe cu familia, prietenii, colegii și cu cei din jurul nostru. Misiunea noastră este să îmbogățim viețile oamenilor, oferindu-le acestora servicii integrate fixe și mobile, tehnologii de ultimă generație 4G, fibră optică, precum și Internet TV, care aduce utilizatorilor o nouă experiență de divertisment, cu acces la conținut exclusiv și de calitate, pe toate ecranele, și funcționalități interactive avansate. În ceea ce privește clientii business, Telekom Romania este partenerul de încredere al companiilor, pentru care oferim soluții complete de comunicații și IT&C care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

    Soluțiile noastre conectează oameni, mașini și conținut, pentru un viitor mai bun, mai sigur și mai simplu.

    "Inainte de a aplica pentru aceasta pozitie va invitam sa accesati urmatorul link: https://www.telekom.ro/informare-candidat-dataprivacy pentru a va informa cu privire la modul in care Telekom Romania prelucreaza datele dumneavoastra cu caracter personal.”
    *Numai candidatii selectati vor fi contactati.

    Cerinte

    •Studiile in domeniul comercial/tehnic constituie un avantaj;
    •Experienţă de minimum 3 ani în domeniul vanzarilor corporate-vanzari conturi mari sau domeniul IT/telecom
    •Buna cunoastere a tehnicilor de vânzare;
    •Orientare catre client si catre rezultate;
    •Abilităţi de ascultare;
    •Adaptabilitate;
    •Lucru individual şi în echipă;
    •Iniţiativă;
    •Cunoştinţe de limba engleză;
    •Bune cunoştinţe de operare PC;
    •Disponibilitate de a călători;
    •Permis de conducere categoria B (fără incidente).

    Responsabilitati

    •Este responsabil cu realizarea planului de vânzări si venituri ale serviciilor de fix si mobil pentru portofoliul de clienti mari alocat;
    •Realizeaza prognoza rezultatelor de venituri si vanzari, cu frecventa saptamanala;
    •Oferă asistenţă şi asigură consultanţa clienţilor din portofoliu, atât înainte cât şi după vânzare;
    •Prezintă şi promovează produsele şi serviciile fixe si mobile furnizate de companie clienţilor din portofoliu;
    •Prospectează permanent piaţa pentru identificarea de noi clienţi şi pentru cresterea cotei de piaţă a serviciilor şi produselor companiei;
    •Monitorizează competiţia şi evoluţia pieţei în domeniul comunicaţiilor pentru a identifica şi comunica intern aspectele care necesită îmbunătăţire;
    •Crează şi menţine o imagine favorabilă a companiei în faţa clienţilor.