Asistent Comercial Piese de Schimb

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile IPSO Agricultura active.

Vezi toate job-urile Asistent Comercial Piese de Schimb active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Agricultura active pe Hipo.ro

Angajator: IPSO Agricultura
Domeniu:
  • Agricultura
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Buftea
  • Ilfov
  • Actualizat la: 27.09.2018

    Prezentă în România încă din 1996, IPSO Agricultură este numărul 1 pe piața utilajelor agricole. Rezultatele obținute de companie în ultimii ani confirmă poziția sa de lider pe piață din România. Cu peste 540 de angajați și 23 puncte de lucru distribuite pe tot teritoriul țării, IPSO Agricultură răspunde în cel mai scurt timp tuturor solicitărilor fermierilor.
    Compania este parte a grupului francez Monnoyeur, cu o rețea de birouri extinsă în 9 țări din lume, cele mai multe din Europa. Paleta de furnizori include: John Deere, Bednar FMT, Kuhn, Manito, Fliegl, Pichon, Perard, Kemper, Zurn, Geringhoff, Grasdorf, Laforge, Pellenc, Bauer, Rivulis Irrigation etc.
    IPSO Agricultură oferă soluții integrate producătorilor agricoli din România, de la piese de schimb, service în câmp, pregătirea operatorilor, optimizarea și monitorizarea flotei de utilaje prin pachetele de servicii FarmSight și până la soluții de finanțare adaptate nevoilor acestora.

    Cerinte

    CERINŢE

    Studii finalizate, de preferat în domeniile economic sau tehnic
    Experienta intr-un domeniu similar de minim 2 ani.
    Experienţă de lucru cu clienţi şi furnizori
    Cunoştinţe avansate de operare PC - Word, Excel
    Cunoştinţele de limba engleză la nivel conversational/fluent

    Responsabilitati

    RESPONSABILITĂŢI

    Preluare si procesare comenzi zilnice Dealeri catre furnizorii externi (JD, Kuhn, Manitou etc)
    Preluare si procesare comenzi zilnice Dealeri catre furnizorii interni (Elgeka Ferfelis, Michelin Romania etc)
    Preluare si procesare comenzi Departament Comercial Distribuitor
    Intocmire baze de date necesare lansarii comenzilor catre furnizori
    Intocmire baze de date si documente aferente intrarilor in stoc PS Distribuitor
    Inregistrare facturi de achizitie in sistemul de gestiune
    Intocmire diverse fisiere de urmarire a activitatii PdS Distribuitor
    Pregateste impreuna cu echipa de magazineri si participa la inventarele de PS din IPSO
    Intocmeste si arhiveaza dosare intrari stoc, care se transmit catre Departamentul Contabilitate

    Alte informatii

    PROFIL CANDIDAT

    Buna capacitate organizatorica
    Capacitate de analiza
    Abilitati de comunicare

    CE OFERIM:

    O pozitie intr-o companie multinationala. NR. 1 pe piata agricola din Romania;
    Oportunitati de dezvoltare profesionala si traininguri specifice;
    Mediu de lucru dinamic;
    Beneficii precum: o masa calda la cantina noastra din Mogosoaia, transport asigurat pe ruta Bucuresti - Mogosoaia dus-intors si multe alte beneficii pe care dorim sa ti le prezentam la un interviu.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    5200 RON NET / luna
    BUCURESTI, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,