Specialist garantii auto

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Auto Italia active.

Vezi toate job-urile Specialist garantii auto active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Auto Italia
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.11.2018

    În acest moment, Auto Italia este importatorul auto cu cel mai consistent portofoliu de mărci din România, iar ultimii doi ani au adus modele noi și competitive care au diversificat oferta noastră de vânzări. Fiat, Alfa Romeo, Fiat Professional, Abarth, Jeep și Maserati sunt brandurile pe care le reprezentăm în România printr-o rețea de 40 de showroom-uri și pentru care recrutăm specialiști ai industriei.

    Cerinte

    Educatie:
    Studii superioare tehnice finalizate
    Experienta in domeniul auto
    Experienta pe un post similar
    Limba engleza – nivel avansat
    Limba italiana constituie un plus

    Cunostinte, abilitati specifice:
    Cunoasterea procedurii de garantie 1PIAS 04, versiunea 3 si a procedurilor de post vanzare,
    Cunoasterea limitarilor de aplicare a garantiei pentru fiecare tip de garantie,
    Cunoasterea programelor producatorului FCA S.p.a necesare pentru buna desfasurare a activitatii: Tempario, Eper, eLearn
    Cunostiinte tehnice
    Cunoasterea produselor comercializate

    Cunostinte, abilitati generale:
    Cunostinte de operare calculator
    Abilitati de organizare si de lucru cu termene stranse
    Abilitai de comunicare
    Atentie la detalii
    Abilitati de invatare

    Responsabilitati

    Opereaza in baza de date Fiat rapoartele de garantie emise de catre concesionari inainte de acceptarea/plata acestora si genereaza decontul, asigurandu-se ca procedura de Garantii si limitele din carnetul de garantie au fost respectate, verifica existenta si aplicarea corecta a Service news-urilor si a campaniilor de rechemare
    Corecteaza rapoartele trimise gresit de catre concesionari,
    Verifica corectitudinea codurilor de manopera si a timpului asociat/solicitat de catre dealeri pe rapoartele de garantie trimise
    Verifica corectitudinea pieselor alocate de dealeri pe rapoartele de garantie trimise,
    Verifica pretul pieselor conform facturilor de achizitie ale fiecarui dealer si le aloca pe rapoartele de garantie functie de achizitii
    Elaboreaza deconturile lunare pentru dealeri
    Completeaza zilnic numarul rapoartelor procesate
    Informeaza superiorul direct asupra oricaror probleme aparute in buna functionare a activitatii pentru departamentul de garantii
    Opereaza in baza de date Fiat rapoartele de garantie emise de catre concesionari pentru grupul Crysler, Jeep, Dodge, verifica rapoatele inainte de acceptarea si plata acestora, genereaza deconturile lunare
    Gestionare flux de decontare pentru reparatiile in regim de garantie extinsa Marsh.
    Verificare achizitii piese de la AIT si alocarea lor pe rapoarte de garantie
    Pastreaza confidentialitatea asupra informatiilor legate de companie
    Orice alta sarcini delegate de seful direct in limita competentei postului
    Responsabilitati activitate gestionare contracte de intretinere flota

    verificarea facturilor si a devizelor emise de catre concesionari, atat in ceea ce priveste:

    respectarea procedurilor aferente fiecarui contract de intretinere flota in parte,
    si corectitudinea preturilor pieselor utilizate si a timpilor alocati fiecarei interventii realizate;

    verificarea timpilor normati in portalul producatorului - Tempario in cazul interventiilor realizate ce nu sunt prevazute in planurile de intretinere stipulate in procedurile aferente fiecarui contract de intretinere in parte;
    verificarea codurilor piese in portalul producatorului - ePER in cazul reperelor ce nu sunt prevazute in planurile de intretinere stipulate in procedurile aferente fiecarui contract de intretinere in parte;
    verificarea preturilor pieselor in portalul de comandare piese - WebShopAutoItalia;
    inregistrarea tuturor interventiilor realizate in centralizatoarele aferente fiecarei flote in parte;

    BUCURESTI, Popesti Leordeni,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (199)