Tehnician calitate

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Dura Automotive Romania active.

Vezi toate job-urile Tehnician calitate active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Dura Automotive Romania
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 04.09.2018

    DURA Automotive Systems, Inc. is the world’s largest independent designer and manufacter of driver control systems, and a leading global supplier of seating control systems, engineered asemblies, structural doors modules and integrated glass systems for the global automotive industry.

    Cerinte

    - Abilități tehnice și cunoștințe de desen tehnic;
    - Cunoștințe de limba engleza (scris, vorbit, citit) nivel mediu, obligatoriu;
    - Cunoștințe operare Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint);
    - Disponibilitate pentru program în 2 schimburi;
    - Experiență pe un post similar reprezintă un avantaj;
    - Studii superioare tehnice (reprezintă avantaj);

    Responsabilitati

    - Efectuează control statistic al proceselor (SPC);
    - Evaluează indicatorii Cpk, Ppk, XBAR & CHART;
    - Colaborează cu producția pentru a identifica, investiga si rezolva problemele legate de produs;
    - Monitorizează datele producției (de ex: atributul produsului si date variabile, PPM intern, date referitoare la materiale defecte si se evidențiază zonele cu probleme, etc.);
    - Elaborează instrucțiuni de lucru pentru incoming inspection, efectuează controlul si monitorizează activitatea de incoming;
    - Monitorizează evoluția inventarului din aria de carantina;
    - Efectuează controlul documentelor si al datelor, a informațiilor referitoare la instrucțiuni de lucru si desene;
    - Monitorizează verificarea metrologica a instrumentelor de măsura si control;
    - Deschide reclamații si urmărește evoluția rapoartelor 8D de la furnizori;
    - Menține contactul cu furnizorii in vederea soluționării problemelor de calitate.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Transport gratuit;
    - Tichete de masă,
    - Bonus de vacanţă.

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (30)