Coordonator schimb productie

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Dura Automotive Romania active.

Vezi toate job-urile Coordonator schimb productie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Dura Automotive Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 04.09.2018

    DURA Automotive Systems, Inc. is the world’s largest independent designer and manufacter of driver control systems, and a leading global supplier of seating control systems, engineered asemblies, structural doors modules and integrated glass systems for the global automotive industry.

    Cerinte

    - Studii superioare, avantaj profil tehnic;
    - Experiență relevantă pe această poziție de minim 3 ani, în industria de automotive;
    - Abilitați manageriale și de leadership;
    - Abilitate de a construi echipe eficiente;
    - Abilitați de colaborare și comunicare;
    - Orientare spre acțiune și obiective;
    - Disponibilitate la program de lucru în 3 schimburi;
    - Cunoștințe avansate de operare PC (Excel, Microsoft, Power Point);
    - Cunoștințe de limba engleza, nivel avansat.

    Responsabilitati

    - Coordonează și supervizează supervizorii de producție (șefii de schimb);
    - Asigură selecția, dezvoltarea, coordonarea și motivarea angajaților din Departamentul producție (350 persoane);
    - Stabilește și evaluează nivelul de performanță pentru personalul subordonat, făcând recomandări pentru dezvoltarea personală sau promovare;
    - Asigură desfășurarea proceselor de producție în conformitate cu procesele și standardele DURA și ale clienților săi, în scopul atingerii indicatorilor de performanță prestabiliți;
    - Asigură optimizarea continuă a activității în scopul creșterii productivității, îmbunătățirii calității, asigurării produselor necesare pentru livrare;
    - Participă la planificarea bugetului anual, prin furnizarea de informații referitoare la capacitățile de producție, eficiență, personal necesar, etc.
    - Colaborează cu departamentele de suport pentru a ajuta la îmbunătățirea indicatorilor de performanță;
    - Asigură comunicarea cu personalul subordonat, oferă consiliere personală, soluționează cereri și comunică informații referitoare la politici, proceduri şi schimbări organizaționale;
    - Supraveghează și optimizează consumul de materii prime și materiale auxiliare;
    - Asigură un mediu de lucru sigur, curat, ordonat, respectarea standardului 6S și înștiințează departamentele de suport corespunzătoare cu privire la acțiunile necesare pentru îmbunătățirea condițiilor de siguranță

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Transport gratuit;
    - Tichete de masă;
    - Bonus de vacanţă.

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (42)