Junior Content Editor Online

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile INTACT Media Group active.

Vezi toate job-urile Junior Content Editor Online active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internet - eCommerce active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Publicitate - Agentii publicitate active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Relatii Publice active pe Hipo.ro

Angajator: INTACT Media Group
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Relatii Publice
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.09.2018

    Cea mai importantă platformă multimedia din România cu capital integral autohton. Din 1991, anul apariţiei Tipografiei Intact şi până în prezent, am evoluat la statutul de platformă media 360°, dezvoltând un portofoliu solid de mărci în televiziune, presa scrisă, radio, operatiuni digitale si alte servicii complementare.
    INTACT Media înseamna o echipă de profesionişti şi este renumit pentru oportunităţile de creştere şi dezvoltare profesională pe care le oferă.

    Cerinte

    Experiență in crearea și editarea conținutului;
    Cunoștințe minime de editare foto;
    Organizat și atent la detalii;
    Creativ si analitic;
    Cunoștințe excelente de limba română (scris);
    Cunoștințe de limba engleză;
    Experiență în documentare de produs și în e-commerce constitue un avantaj.

    Responsabilitati

    Documentarea specificatiilor tehnice ale produselor;
    Crearea, adaugarea și editarea descrierilor pentru produse, pagini categorii;
    Editarea imaginilor de produs;
    Actualizarea conținutului pentru SEO;
    Crearea conținutului pentru canalele: Facebook, Youtube, Instagram, Blog;
    Actualizarea informațiilor pentru produse;
    Customer support online (Facebook, site) – informații despre produse;
    Documentarea constantă prin sursele de informare aferente domeniului de activitate.