Solutions IT Architect ID: 804093

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Telekom Romania active.

Vezi toate job-urile Solutions IT Architect ID: 804093 active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Telekom Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Inginerie
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: > 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.09.2018

    Telekom Romania este un brand dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu aproximativ 10 milioane de contracte de servicii. Este parte a grupului Deutsche Telekom – unul dintre liderii globali de comunicatii integrate, prezent în 51 de țări de pe 5 continente.
    Soluțiile noastre deschid o lume infinită de oportunități de a împărtăși cele mai frumoase și emoționante experiențe cu familia, prietenii, colegii și cu cei din jurul nostru. Misiunea noastră este să îmbogățim viețile oamenilor, oferindu-le acestora servicii integrate fixe și mobile, tehnologii de ultimă generație 4G, fibră optică, precum și Internet TV, care aduce utilizatorilor o nouă experiență de divertisment, cu acces la conținut exclusiv și de calitate, pe toate ecranele, și funcționalități interactive avansate. În ceea ce privește clientii business, Telekom Romania este partenerul de încredere al companiilor, pentru care oferim soluții complete de comunicații și IT&C care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

    Soluțiile noastre conectează oameni, mașini și conținut, pentru un viitor mai bun, mai sigur și mai simplu.

    "Inainte de a aplica pentru aceasta pozitie va invitam sa accesati urmatorul link: https://www.telekom.ro/informare-candidat-dataprivacy pentru a va informa cu privire la modul in care Telekom Romania prelucreaza datele dumneavoastra cu caracter personal.”
    *Numai candidatii selectati vor fi contactati.

    Cerinte

    • University degree in "Automation and Computers", "Mathematics - Informatics", "Cybernetics", "Electronics" (or associated areas);
    • 3-5 years of software development experience;
    • Knowledge about Information Architecture, Solutions and Techniques, Service Oriented Architecture (SOA), Business Process Management (BPM), Enterprise Architecture, relational databases - Oracle, MS SQL, SQL, XML, XSD, XPath, Xquery, programming languages (Java / C ++ / C #);
    • Interpersonal skills and excellent communication, the desire to develop and acquire new knowledge;
    • Analysis and synthesis capacity;
    • Good organization, planning and negotiation skills;
    • English language.

    Responsabilitati

    • Design the overall solution, setting the technical standards, tools and platforms for developers;
    • Implement business end-to-end (E2E) processes;
    • Supervise the solution defined in its evolution throughout the life cycle of projects (from initiation, analysis, design, implementation);
    • Make recommendations for the continuous improvement of architecture;
    • Perform a cost-benefit analysis to maximize the use of commercial solutions and / or developments already made;
    • Develop partitioning algorithms to allocate present and estimated requirements to distinct areas that interact minimally, thus creating the premises for parallel development and prioritization of requirements;
    • Document each application from the Enterprise Architecture perspective and make recommendations.