INGINER DCS (SISTEME DE CONTROL DISTRIBUIT)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Azomures active.

Vezi toate job-urile INGINER DCS (SISTEME DE CONTROL DISTRIBUIT) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Chimie - Petrochimie active pe Hipo.ro

Angajator: Azomures
Domeniu:
  • Chimie - Petrochimie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Targu Mures
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 25.02.2019

    Cu o istorie de peste 50 de ani, Azomureș este cel mai important producător de îngrășăminte pentru agricultură din România, furnizând fermierilor îngrășăminte minerale cu Azot (N) și complexe de tip NPK. Construcția instalațiilor de pe platforma de la Tîrgu Mureș a început în anul 1962 și s-a desfășurat în mai multe etape, ocupând astăzi o suprafață de aproximativ 100 de hectare în partea de sud-vest a orașului.

    Cerinte

    - Absolvent al învăţământului superior tehnic, avantaj inginerie chimica/ petrochimie;
    - Experiență în domeniul industrial, procese de producție de minim 1 an – constituie avantaj;
    - Cunoştinţe operare PC- pachet Office și alte programe;
    - Cunostinte limba engleza - nivel mediu.

    Aptitudini:
    - Interes pentru tehnologie;
    - Autodisciplină;
    - Responsabilitate;
    - Capacitate de învăţare;
    - Iniţiativă;
    - Receptivitate la solicitările profesionale;

    Responsabilitati

    - Colaborează cu: operatorii DCS, şeful de formaţie, operatorii chimişti din cadrul secţiei de producţie;
    - Monitorizează parametrii de funcționare ai instalaţiei prin sistemul DCS conform instrucţiunilor de lucru/procedurilor operaţionale specifice activităţii pe care o desfăşoară;
    - Operează în sistemul DCS, intervine si ia decizii ori de cate ori este nevoie, pentru operarea instalatiilor in siguranta si in conditii normale;
    - Printează la cerere parametrii de funcţionare ai instalaţiei.
    - Are acces la nivelul MOS (Maintenance Owerride Switch), POS (Process Owerride Switch); Informează șeful ierarhic asupra constatărilor la primirea schimbului;
    - Activitatea se desfăşoară în ture.

    Alte informatii

    BENEFICII:

    - Formare profesională complexă într-o companie unică;
    - Tehnologii moderne, inovatoare în domeniul industrial;
    - Program de training personalizat;
    - Facilităţi sportive (sală proprie de forţă/ fitness);
    - Oportunitatea de a deveni succesor pe poziţii cheie în cadrul companiei.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Otopeni, Ploiesti,

    BUCURESTI, Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (21)