Inginer Sisteme Industriale

Angajator: SEGULA TECHNOLOGIES ROMANIA
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 20.09.2018

    Grupul Segula Technologies este un partener european de prim plan pentru servicii de proiectare cu inalta valoare adaugata: inginerie tehnologica, informatica, consulting, externalizare. Paleta larga de meserii si expertize a Segula Technologies se adreseaza principalelor sectoare economice: automobile, aeronautic, naval, energetic, telecomunicatii, banci, asigurari.

    Cerinte

    - Studii superioare tehnice finalizate : AR, TCM, Electromecanica, etc.
    - Experienta pe un post similar – minimum 2 ani
    - Cunostinte soft MICROSTATION
    - Cunostinte limba engleza si/sau franceza – nivel conversational
    - Persoana proactiva, comunicativa si organizata

    Responsabilitati

    Integrat la situl unuia dintre clientii nostri din domeniul autovehicule rutiere din zona Pitesti, veti participa la :
    - Realizarea planurilor de implantare a liniilor de fabricatie si parcursul pieselor in interiorul acestora pentru a asigura fluxul in interiorul liniei
    - Realizarea caietelor de sarcini si consultarea furnizorilor pentru toate mijloacele industriale necesare implantarii impreuna cu reponsabilii ierarhici
    - Analiza economica in vederea realizarii ofertei impreuna cu responsabilii ierarhici si lansarea comenzilor de achizitie
    - Urmarirea si coordonarea realizarii implantarilor si respectarea caietelor de sarcina
    - Realizarea analizei ergonomice a liniei pentru imbunatatirea posturilor de lucru

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Pachet salarial motivant
    - Asigurare medicala
    - Formare profesionala alaturi de experti in domeniu
    - Posibilitate de dezvolare intr-o companie multinationala