Sales representative

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile mateco Romania active.

Vezi toate job-urile Sales representative active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: mateco Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Giurgiu
  • Timisoara
  • Actualizat la: 24.09.2018

    Industrial Access, sub noul sau brand mateco, este cea mai mare si dinamica companie de inchiriere de utilaje pentru acces si lucru la inaltime din Romania. mateco Romania face parte (din 2016) din grupul international mateco, controlat de TVH Belgia, aflat intr-o continua expansiune, fiind prezent pe piata de inchirieri de echipamente din Europa, America Latina si Asia(cu o flota de pestede echipamente).

    Cerinte

    limba engleza - mediu scris, citit si vorbit
    - studii superioare, iar cele in domeniul tehnic constituie avantaj
    - experienta in vanzari de produse si servicii din domeniul tehnic
    - bune abilităţi de vanzare, prezentare şi negociere
    - orientare catre client si rezultate
    - persoană dinamică, cu spirit de initiativă
    - disponibilitate pentru deplasari frecvente in zona alocata
    - permis de conducere categoria B
    - abilităţi de operare calculator

    Responsabilitati

    - Prospectarea pietei, identificarea si dezvoltarea de noi oportunitati de afaceri in zona dedicata
    - Stabilirea intalnirilor cu clientii in vederea prezentarii şi promovarii produselor şi serviciilor
    - Vizitarea clientilor, inclusiv a santierelor de constructii pentru identificarea nevoilor de ofertare
    - Mentinerea si dezvoltarea relatiilor de afaceri cu portofoliul de clienti
    - Intocmirea, transmiterea si negocierea ofertelor de pret
    - Relationarea permanenta cu clientii si fidelizarea acestora
    - Realizarea targetului de vanzari pentru zona dedicata

    Alte informatii

    Beneficii:
    - salariu fix + comision direct proportional cu valoarea vanzarilor
    - masina de serviciu, laptop, telefon
    - mediu de lucru flexibil si modern
    - programe si cursuri de dezvoltare personala si profesionala
    - acces la tehnologii de ultima generatie
    - oportunitatea de a lucra alaturi de un colectiv tanar si orientat catre performanta
    - companie recunoscuta la nivel international

    BUCURESTI, Constanta, Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Craiova, Resita, Timisoara,

    Vezi job-uri similare (10)