Sales representative

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Industrial Access active.

Vezi toate job-urile Sales representative active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Industrial Access
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Giurgiu
  • Timisoara
  • Actualizat la: 24.09.2018

    Industrial Access SA Romania  este cea mai mare companie de  inchirieri utilaje pentru acces si lucru la inaltime,  din zona Balcanilor, cu o istorie de doar 9 ani de crestere rapida, de la o mica  firma antreprenoriala la cea mai dezvoltata retea de depozite de echipamente pentru acces si lucru la inaltime din Romania ( de asemenea avem 2 subsidiare in Bulgaria si Moldova).

    Cerinte

    limba engleza - mediu scris, citit si vorbit
    - studii superioare, iar cele in domeniul tehnic constituie avantaj
    - experienta in vanzari de produse si servicii din domeniul tehnic
    - bune abilităţi de vanzare, prezentare şi negociere
    - orientare catre client si rezultate
    - persoană dinamică, cu spirit de initiativă
    - disponibilitate pentru deplasari frecvente in zona alocata
    - permis de conducere categoria B
    - abilităţi de operare calculator

    Responsabilitati

    - Prospectarea pietei, identificarea si dezvoltarea de noi oportunitati de afaceri in zona dedicata
    - Stabilirea intalnirilor cu clientii in vederea prezentarii şi promovarii produselor şi serviciilor
    - Vizitarea clientilor, inclusiv a santierelor de constructii pentru identificarea nevoilor de ofertare
    - Mentinerea si dezvoltarea relatiilor de afaceri cu portofoliul de clienti
    - Intocmirea, transmiterea si negocierea ofertelor de pret
    - Relationarea permanenta cu clientii si fidelizarea acestora
    - Realizarea targetului de vanzari pentru zona dedicata

    Alte informatii

    Beneficii:
    - salariu fix + comision direct proportional cu valoarea vanzarilor
    - masina de serviciu, laptop, telefon
    - mediu de lucru flexibil si modern
    - programe si cursuri de dezvoltare personala si profesionala
    - acces la tehnologii de ultima generatie
    - oportunitatea de a lucra alaturi de un colectiv tanar si orientat catre performanta
    - companie recunoscuta la nivel international