Expeditor Transport

Angajator: Teamland
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: part-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.11.2018

    Asiguram o gama completa de servicii profesionale, prin experienta si cunostintele noastre de specialitate si din domeniul legislativ. Avem capacitate de a identifica soluţii inovative pentru fiecare client.

    Echipa TeamLand este in masura sa livreze servicii pe termen lung, asigurand-ti astfel un parteneriat sustenabil.
    Respectăm valorile clientilor nostri si, in acelasi timp, dovedim empatie fata de cei pe care îi recrutam, adaugand intotdeauna o vorba buna la serviciile ireprosabile livrate.

    Suntem cel mai dinamic furnizor de servicii de resurse umane, avand flexibilitate antreprenoriala si know-how–ul necesar, dobandit in anii de experienta ai echipei de recrutare si a specialistilor in salarizare si administrare.

    Reducem eforturile administrative si de time management in ceea ce privesc procesele de recrutare, administrare si instruire a angajatilor, oferind o gama de servicii asigurate de personal de inalta calificare in baza principiului Total Quality Management, astfel incat, raportul calitate – cost, sa reprezinte un castig pentru dumneavoastra.

    Suntem specializati in functie de industrie si raspundem mereu adecvat cerintelor specifice.

    Consultanta specializata si echipa dedicata, cu experienta relevanta pentru fiecare companie si specializata pe industrii, alaturi de companie de la semnare si pe tot parcursul derularii contractului/proiectului.

    Tratam cu responsabilitate fiecare solicitare venita din partea fiecarui partener.

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare;
    - Experienta de aproximativ 1 - 2 ani post peun post similar;
    - Experienta de lucru relevanta cu case de expeditie;
    - Cunostinte de limba engleza;
    - Cunostinte de operare PC: pachetul MS Office;
    - Foarte bune abilitati de comunicare, organizare si lucru in echipa.

    Responsabilitati

    - Gestionarea si planificarea comanzilor de transport, in concordanta cu solicitarile clientilor din portofoliul alocat;
    - Negocierea tarifelor de transport atat cu transportatorii agreati cat si casele de expeditie;
    - Lansarea comanzilor catre transportatorul ales si urmarirea realizarii acesteia in conformitate procedurile interne si solicitarile clientilor;
    - Mentinerea permanenta a relatiei atat cu clientii din portofoliu si subcontractorii cu care lucreaza;
    - Actualizeaza si largeste baza de date a transportatorilor;
    - Urmarirea realizarii facturilor pentru transporturile efectuate/serviciile prestate.