SPECIALIST MIJLOACE DE VALIDARE

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RIAN PARTNERS active.

Vezi toate job-urile SPECIALIST MIJLOACE DE VALIDARE active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: RIAN PARTNERS
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.10.2018

    We are RIAN & Partners, a 100% Romanian concept – recruitment agency and we provide specialized human resources management services within the industrial field.

    Our goal is clear and simple: to improve every recruitment and organizational development processes. We support ambitious businesses to find the proper human capital for their development plans. We offer guidance to dynamic candidates in order to find their dream job.

    Cerinte

    •Studii superioare tehnice (Specialitatea Electronica, Telecomunicatii, Tehnologia informatiei, Electricitate, Transporturi);
    •Experienta intr-un post similar – minimum 1 an;
    •Franceza – nivel mediu;
    •Engleza – nivel mediu;
    •Cunostinte de electronica sau telecomunicatii;
    •Cunostinte de inginerie automobile sau transporturi;
    •Cunostinte de programare nivel de baza;
    •Comunicare si lucru in transvers;
    •Spirit de analiza, sinteza si reporting;
    •Gandire structurata, rezistenta la factori de stres exteriori;
    •Spirit de echipa.

    Responsabilitati

    •Concepe, dezvolta si realizeaza mijloace de incercare (bancuri de teste, platforme de integrare electronica, planse motor, tabla de simulare) din punct de vedere Hardware si Software (interfete om-masina, modelizare motor) pentru testarea si validarea calculatoarelor electronice (ECUs), tinand cont in permanenta de reducerea costurilor (design to cost), ameliorarea calitatii si respectarea termenelor;
    •Construieste si redacteaza caietele de sarcini, identifica furnizorii in concordanta cu politica din punct de vedere tehnic;
    •Anima, redacteaza, pregateste etapele realizarii unui CPI (Contractul proiectului de investitii) pentru adapatarea mijloacelor de test cat si a echipamentelor testate in conformitate cu evolutiile definitiei tehnice;
    •Asigura suport tehnic pentru echipele de validare din punct de vedere functionare banc (mentenanta si evolutii), pe toata perioada utilizarii bancului;
    •Analizeaza cererile de la clienti si previzioneaza un termen fezabil pentru rezolvarea cererii;
    •Asigura stocul de materiale consumabile;
    •Participa la elaborarea, redactarea si respecta referentialele si regulile meserie asociate;
    •Asigura demontarea/montarea si punerea in functiune a bancului la client, in conformitate cu cererile responsabililor de bancuri;
    •Introduce si realizeaza planning-uri si indicatori de urmarire a mentenantei mijloacelor de incercare.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre RIAN PARTNERS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a RIAN PARTNERS >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (38)